کد خبر: 44497
تاریخ انتشار: یکشنبه, 25 مهر 1400 - 07:09

داخلی

»

کتاب

فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی «کتاب ایثار و شهادت» منتشر شد

منبع : موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران
دومین جشنواره بین‌المللی «کتاب ایثار و شهادت» با عنوان «سرخ‌نگاران» به دبیری محسن مومنی‌شریف و با هدف بررسی علمی پژوهشی محتوای کتاب‌های حوزه ایثار و شهادت فراخوان داد.
فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی «کتاب ایثار و شهادت» منتشر شد

به گزارش لیزنا، دومین جشنواره بین‌المللی «کتاب ایثار و شهادت» با عنوان «سرخ‌نگاران» با شعار «فرهنگ ایثار و شهادت محور شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی» از سوی معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می‌شود.

«بررسی علمی پژوهشی محتوای کتاب‌های حوزه ایثار و شهادت»، «حمایت از آثار فاخر و کیفی ناشران و نویسندگان حوزه ایثار و شهادت»، «انگیزه‌دهی به نویسندگان نوقلم برای تولید محتوا در این حوزه» و «تدوین نقشه راه و سند راهبردی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» از جمله اهداف این دوره از جشنواره سرخ نگاران محسوب می‌شود.

در این جشنواره کتاب‌های چاپ نخست منتشر شده در سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۳۹۹ در دو گروه «کودک و نوجوان» و «بزرگسال» در سه بخش «ادبیات و هنر»، «مستندنگاری» و «نقد و پژوهش» مورد ارزیابی داوران قرار خواهد گرفت.

 گفتنی است تمامی ناشران و نویسندگان تا پانزدهم آبان ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند پس از نام‌نویسی الکترونیکی در نشانی اینترنتی www.navideshahed.com، دو نسخه از آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

 دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی «کتاب سال ایثار و  شهادت» با عنوان «سرخ‌نگاران» در تهران، خیابان آیت‌الله طالقانی، خیابان ملک‌الشعرای بهار شمالی، شماره ۵، طبقه سوم، اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران واقع است.

 علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های ۰۲۱۸۸۸۴۲۲۴۷ و ۰۲۱۸۸۳۰۸۰۸۹ تماس بگیرند یا با پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید در ارتباط باشند.