کد خبر: 45679
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 21 ارديبهشت 1401 - 08:55

داخلی

»

کتاب

تجدید چاپ رمان پس از خورشید

منبع : انتشارات کتاب نیستان
چاپ دوم رمان «پس از خورشید» نوشته معصومه امیر زاده  توسط انتشارات کتاب نیستان وارد بازار نشر شد.
تجدید چاپ رمان پس از خورشید

به گزارش لیزنا، چاپ دوم رمان «پس از خورشید» نوشته معصومه امیر زاده در 230 صفحه رقعی توسط انتشارات کتاب نیستان وارد بازار نشر شد.

پس از خورشید پاره واگویه نشده از تاریخ  این سرزمین است.داستانی که در جغرافیای ملتهب جنوب رقم می خورد و در تاریخ سالهای پیش از قیام ۱۳۴۲به وقوع می پیوندد.

پس از خورشید خواننده را از لا به لای نخلستان های سبز و زنانی که دستار به سر لب رودخانه ظرف می شویند عبور می دهد و می برد تا میهمانی هایی که پر است از عطر های فرانسوی و زن های مینی ژوپ پوشی که درباره سیاست حرف می زنند. آدم های زیادی در وقوع این انقلاب نقش داشته اند . حتی آدم هایی که خود نمی دانستند در حال بازی در صحنه ای تاریخی هستند اما همواره درباره نقش آفرینان اصلی سخن به میان آمده .

پس از خورشید لایه اجتماعی ای را می شکافد که کمتر از آنها گفته شده. قهرمان داستان ذره ذره به نور می پیوندد. پسر جوان و خوش بر و رویی که به ماندن در روستا تن نمی دهد به شهر می رود اما عشقش را هم با خود می برد. این دو جوان در پیچ و خم زندگی شهری،آدم های شهری درگیر گرفتاری های جانکاهی می شوند که همین گرفتاری ها هم مایه  عشق و عاشقی است و هم مایه رنج و محنت.....و هم مایه داستان.

این دو هر چند آرامش ساکن روستا را از دست می دهند و به وسعت تلاطم شهر می افتند اما در نهایت هر کدام نه از روستایی به شهری که از خود به خود هجرت می کنند.