کد خبر: 41468
تاریخ انتشار: سه شنبه, 26 فروردين 1399 - 04:16

داخلی

»

کتاب

کتاب‌های طوطی در فهرست نهایی جایزه‌ بهترین ناشر کودک و نوجوان بلونیا ۲۰۲0

منبع : شورای کتاب کودک
کتاب‌های طوطی از کشور ایران در فهرست ناشران کودک برگزیده‌ نمایشگاه کتاب بلونیا قرار گرفت.
کتاب‌های طوطی در فهرست نهایی جایزه‌ بهترین ناشر کودک و نوجوان بلونیا ۲۰۲0

به گزارش لیزنا، کتاب‌های طوطی از کشور ایران در فهرست ناشران کودک برگزیده‌ نمایشگاه کتاب بلونیا قرار گرفت و برای دریافت جایزه‌‌ی بهترین ناشر کودک سال ۲۰۲۰ در قاره‌ی آسیا با ناشرانی از چین، ژاپن و کره‌ی جنوبی رقابت خواهد کرد.

برای اولین بار است که ناشری از ایران به فهرست نهایی دریافت این جایزه‌ی معتبر راه می‌یابد که به ناشران حرفه‌ای و خلاق کودک اهدا می‌شود.

در سال ۲۰۱۳ میلادی به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس نمایشگاه کتاب کودک بلونیا، اهدای جایزه‌ی بهترین ناشر کودک و نوجوان سال در فهرست برنامه‌های این رویداد قرار گرفت. اهدای این جایزه فرصتی است فوق‌العاده برای معرفی ناشران پیشرویی که در طول سال محتوایی خلاقانه و نو برای کتاب‌هایشان انتخاب کرده‌اند.

این جایزه از سوی نمایشگاه کتاب کودک بلونیا و انجمن ناشران ایتالیا با همراهی انجمن بین‌المللی ناشران، به شش ناشر برگزیده از آفریقا، آمریکای جنوبی و مرکزی، آمریکای شمالی، آسیا، اروپا و اقیانوسیه اهدا می‌شود که دارای ایده‌ها و اندیشه‌هایی روشن و حرفه‌ای هستند.

ناشران و مؤسسات شرکت‌کننده در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بلونیا، برندگان نهایی جایزه را از میان نامزدهای اعلام‌شده انتخاب می‌کنند.
هر ساله اسامی برندگان در آیین افتتاحیه‌ی نمایشگاه بلونیا اعلام می‌شود و کتاب‌های برگزیده‌ی ناشران منتخب در کاتالوگ، روزنامه‌ها و شبکه‌های اجتماعی معرفی خواهند شد. اما امسال رأی‌گیری این رویداد به صورت برخط انجام و نتایح روز ۱۵ اردیبهشت (۴ مِی ۲۰۲۰) اعلام خواهد شد.