کد خبر: 45689
تاریخ انتشار: جمعه, 23 ارديبهشت 1401 - 08:55

داخلی

»

کتاب

از کتاب «گره گشایی از کسب و کار» در نمایشگاه کتاب رونمایی شد

منبع : لیزنا
   از کتاب «گره گشایی از کسب و کار» اثر دونالد میلر ترجمه امیر علم بیگی  در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران رونمایی شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
از کتاب «گره گشایی از کسب و کار» در نمایشگاه کتاب رونمایی شد

به گزارش خبرنگار لیزنا، نشست «رونمایی از کتاب گره گشایی از کسب و کار» با حضور دکتر امیر علم بیگی، عضو هیات علمی دانشگاه تهران و مترجم کتاب روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت  ۱۴۰۱ در سرای علمی- فرهنگی دانشگاهیِ سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

علم بیگی در این نشست گفت: آگاهی سازی در کسب و کار ها و داشتن کسب و کار های به روز در بحث مدیریت و کسب و کار به واسطه زمان و تحولات، جابه جایی ها و تعییرات زیادی داشته و همینطور روش کاری ده سال پیش با علم فعلی یکسان نیست. در واقع همیشه باید به روز بود.

علم بیگی گفت: با توجه به اهمیت اشتغال آفرینی و کار و با تاثیر از حرف های دونالد میلر کارشناس متخصص ارتباطات سازمانی تلاش کردم ادبیات ساده را برای انتقال مفاهیم در کتاب استفاده کنم. دونالد میلر محتوای علمی کتاب را با زبانی ساده و عامیانه به مخاطب انتقال داده و ذهنیت پیچیده مفاهیم کسب و  کار را در ذهن مخاطب از بین میبرد.این کتاب با طرح موضوعی تخصصی ارزش محور و مفهومی نوین در کارآفرینی مطرح شده است. این کتاب به مفهوم ارتباطات و برقراری ارتباط بهتر و همینطور بهبود بازاریابی کسب و کار به هر فرد کمک میکند.

وی در ادامه گفت: نقطه قوت این کتاب تلاش برای ارائه شواهد و تجربیات از مفاهیم بازاریابی است، سنگین ترین مفاهیم را به صورت روان ترین و ساده ترین مفاهیم به مخاطب بیان میکند و همینطور عوامل موفقیت و به مقصد رسیدن و بهبود این مسیر را ترسیم میکند این کتاب به صورت سلسله وار هست و خواندن این کتاب به یکبار کافی نیست بلکه باید چندین بار خوانده شود تا بتوان از آن استفاده مسمر ثمر کرد و باعث تقویت مهارت های مخاطب شود.

او تاکید کرد: فرق متمایز کننده این کتاب با بقیه کتاب ها  به کار بردن کتاب به صورت عملی و نه تئوری و همینطور استفاده نکردن از اصطلاحات صخیف در کتاب است.

علم بیگی گفت: این کتاب باعث تغییر و تحول ذهنی میشود؛ ایجاد دید متفاوت نسبت به فضای پیرامون و نشان دادن فضای پیرامون به صورت متفاوت، یعنی باعث میشود فرصت هایی را ببینیم که قبلا نمیدیدیم و این مفاهیم را به صورت کاملا عامیانه بیان میکند.

او ادامه داد: لایه های ارتباطی کتاب برای یک جامعه از نقطه نظر ایجاد توانمند سازی و توانمند کردن افراد که بتوانند کسب و کار خود را مدیریت کنند و به سرانجام برسانند. ایجاد دید متفاوت برای وجود نداشتن شرایط ایده آل همیشگی و ایجاد تغییر نگرشی هدفمند برای تغییر شرایط پیرامون افراد یعنی چیزهایی را ببینند که قبلا نمیدیدند، مفاهیمی هست که ما اگر به دنبالش حرکت نکنیم عواقب آن را در آینده مشاهده خواهیم کرد در واقع نیاز کسب و کار های آینده که به سمت ما می آیند. به زبانی ساده تر آماده سازی خود برای مفاهیمی که در آینده قرار است به سراغمان بیایند ضروری است. بی توجهی به آماده سازی و حرکت نکردن به سمت جلو با عواقبی مثل: کهنه شدن فناوری، تحلیل رفتن بازار های کسب و کار و ... را به دنبال خواهد داشت.

دامون صلاحی مدیر انتشارات ادیبان یکی دیگر از مهمانان این نشست بود که در ادامه سخنان به معضلات نشر در ایران اشاره کرد و گفت: در نظر نگرفتن فضای مناسب برای برگزاری کارگاه ها، کم درآمد بودن منجر میشود که ذوقی برای فعالیت خارج از حیطه کاری برایتان باقی بماند، نبودن تمایز بین کتاب ساز و کسی که کتاب تولید میکند از دیگر معضلات نشر در ایران است.

وی در پایان تاکید: همینطور معنا و مفهوم ویراستاری، روان سازی برای اکثریت عامه مردم، اگر به صورت درست و صحیح اجرا شود میتواند برایشان راهنمایی باشد. همچنین نقشه حل مسئله، تولید کتاب های به روز، استفاده از اساتید مجرب و متخصص در حوزه، ارائه محتوای مناسب برای مخاطب و فارسی سازی کتاب و ترجمه مناسب و درست از دیگر دلایل بهبود شرایط ویراستاری است.

کتاب گره گشایی از کسب و کار اثر دونالد میلر ترجمه امیر علم بیگی، پروین حاجی آقا، مهسا علی آقا نشر ادیبان روز منتشر شده است.

 

گزارش: غزاله ورقائی