جستجو گران سرویس عکس گوگل مراقب هکرها باشند

به گزارش لیزنا به نقل از فارس، ان بي سي در گزارشی اعلام کرد: اين روزها هكرها و ويروس نويسان به سوءاستفاده گسترده از سرويس جستجوي عكس گوگل روي آورده اند و تلاش مي كنند با گنجاندن عكس هاي آلوده به بدافزار در اين سرويس رايانه هاي كاربران را آلوده كنند.

اين افراد با بهره گيري از روش هاي مختلف رتبه هاي عكس هاي آلوده شده خود را در اين سرويس جستجوگر بالا مي برند و براي كاربران كنجكاو مشكلات جدي به وجود مي اورند.

كاربران مي گويند با كليك كردن بر روي برخي از اين عكس ها به سايت هاي ديگري هدايت شده اند كه در آنها به كاربر خريد نرم افزارهاي ضدويروس قلابي پيشنهاد شده است. اين ضدويروس هاي قلابي در واقع كرم ها و بدافزارهايي مخرب هستند كه تلاش مي كنند اطلاعات شخصي كاربران را بدزدند.

هكرها براي اقناع كاربران در جهت كليك كردن بر روي عكس هاي مورد نظر خود تلاش مي كنند تا عكس هاي آنها رسمي و جديد به نظر برسند و كيفيت و ابعاد مناسب داشته باشند. در همين حال يكي از سخنگويان گوگل با تاييد اين كلاهبرداري گفته است گوگل از اين مشكل آگاه است و براي رفع آن تلاش مي كند. اما با توجه به فعاليت گسترده بدافزارنويسان و انتشار دهها هزار عكس توسط آنها پاكسازي گوگل از اين نتايج مخرب كار ساده اي نيست.