کد خبر: 46705
تاریخ انتشار: یکشنبه, 13 آذر 1401 - 15:05

داخلی

»

کتاب

آغاز به کار سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول

منبع : موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران
سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول از دوازدهم آذر ماه با حضور جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار کرده و تا بیستم آذر ماه ۱۴۰۱ به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد.
آغاز به کار سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول

به گزارش لیزنا، سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول بعد از سه سال وقفه با شعار «دنیای جادویی کتاب» با حضور ناشرانی از کشورهای ایران، آلمان، امارات متحده عربی، رومانی و... در سه بخش نمایشگاهی (ویژه نمایش و فروش کتاب)، بخش بین‌الملل (ویژه معرفی و مبادلات کپی‌رایت کتاب) و بخش رویدادها (ویژه اجرای برنامه‌های متنوع ادبی و فرهنگی) با محوریت ادبیات فانتزی، علمی، تخیلی و رئالیسم جادویی از دوازدهم آذر ماه۱۴۰۱ آغاز به کار کرده است. 

 خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در این نمایشگاه به معرفی و عرضه بیش از  ۲۷۵  عنوان کتاب در موضوع‌های ادبیات کلاسیک و معاصر، ادبیات بزرگسال و کودک و نوجوان، هنر، دانشگاهی، ایرانشناسی، ادبیات پایداری، دفاع‌مقدس و دین می‌پردازد. معرفی طرح گرنت، طرح تاپ و پرداختن به آموزش زبان فارسی از جمله برنامه‌های غرفه ایران خواهد بود. 

گفتنی است مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی نیز در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول در غرفه جمهوری اسلامی ایران حضور دارد. 

خانه کتاب وادبیات ایران تاکنون در دوره‌های سی و دو تا سی و هشت (سال‌های  ۱۳۹۲  تا  ۱۳۹۸ ) به نمایندگی از صنعت نشر کشورمان در این رویداد فرهنگی بین‌المللی حضور یافته است.

بخش بین‌الملل سی‌و‌نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب استانبول تا پازدهم آذر ماه ۱۴۰۱ ادامه دارد.