کد خبر: 41070
تاریخ انتشار: یکشنبه, 06 بهمن 1398 - 06:01

داخلی

»

کتاب

کتاب « جام جهانی در جنگل» منتشر شد

منبع : انتشارات کتاب نیستان
انتشارات کتاب نیستان «جام جهانی در جنگل» اثر جمال اکرمی  را منتشر کرده است.
کتاب « جام جهانی در جنگل» منتشر شد

به گزارش لیزنا، کتاب «جام جهانی در جنگل» عنوان تازه‌ترین اثر منتشر شده از جمال اکرمی است که در قالب کتاب‌های بخش کودک و نوجوان انتشارات کتاب نیستان روانه بازار شده است.

جمال‌ اکرمی نویسنده و طنز‌پرداز شناخته شده در حوزه ادبیات کودک و نوجوان در این اثر به سراغ روایت داستانی با موضوع برگزاری یک مسابقه ورزشی در میان حیوانات جنگل رفته است و با استفاده از طنزی ظریف که خاص او آثار اوست سعی کرده تا روایتی داستانی از این ماجرا را بازگو کند.

داستان اکرمی اما جدای از روایت داستانی شامل چند اتفاق دیگر نیز هست که در نوع خود قابل توجه است. تمرین روحیه همکاری و همدلی میان مخاطبان با استفاده از طرح داستانی برپایی یک مسابقه عمومی در کنار برشماری و مذمت برخی از صفات و ویژگی‌های شخصی ناپسند و در ادامه تفبیح آنها و نیز نمایش برخی از استعدادها و خلاقیت‌های که مخاطب این داستان می‌تواند در خلال خوانش متن آنها را کشف و اجرای آنها را در درون خود مورد ارزیابی مجدد قرار دهد.

داستان «جام‌ جهانی در جنگل» از منظر دیگری با زبان طنز انحصاری بازگو می‌شود. طنزی که هدف آن نه تنها خنداندن مخاطب نیست که سعی کرده خوانش و پیشروی در متن را برای مخاطب کتاب تسهیل کند. به عبارت دیگر این کتاب را بیش از آنکه اثری طناز بدانیم باید راوی‌گر متنی شوخ بدانیم که در پس خود سعی دارد روحیه و تفکری خاص را که در بالا مشخصات آن برشمرده شد را به مخاطب القا کند.

این کتاب از نظر تصویری نیز حاصل تلاش 10 تصویرگر با آتیه روزگار ماست که سعی کرده‌اند با طراحی گرافیک مجتبی ‌احمدی این کتاب را برای مخاطب باورپذیرتر کنند. استفاده از تکنیک نقاشی رئال با بهره‌مندی از رنگ‌های گرم و زنده و بدون اغراق در تصویر و شکل‌بندی کاراکترها از سوی این تصویرگران داستان این کتاب را برای مخاطبان آن باورپذیرتر و جذاب‌تر کرده است.

در همین زمینه همراهی و هماهنگی ده تصویرگر در ساخت این کتاب بدون اینکه مخاطب احساس دوگانگی و یا تغییر ساختار شکل کتاب را در طول خوانش آن حس کند را نیز باید به ویژگی‌های این اثر افزود.

کتاب نیستان کتاب «جام جهانی در جنگل» را با جلد گالینگور و با کاغذ گلاسه در 224 صفحه و با قیمت 195000 تومان منتشر کرده است.