کد خبر: 42702
تاریخ انتشار: شنبه, 01 آذر 1399 - 12:18

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

مهلت شرکت در هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی تمدید شد

منبع : روابط عمومی کتابخانه مرکزی دانشگاه شهید بهشتی
مهلت شرکت در هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی تا ۲۰ آذرماه ۱۳۹۹ تمدید شد.
مهلت شرکت در هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی تمدید شد

به گزارش لیزنا، محسن حاجی زین العابدینی دبیر جشنواره و رئیس شبکه مروجان کتابخوانی کشور از تمدید مهلت شرکت در هفتمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی تا ۲۰ آذرماه خبر داد و گفت: جشنواره مروجان کتابخوانی یکی از فعالیتهای شبکه مروجان کتابخوانی کشور است که با هدف هم افزایی در حوزه فعالیتهای ترویج کتابخوانی شکل گرفته است. این جشنواره تلاش کرده است تا با شناسایی همه افراد، گروه ها و نهادهای فعال در حوزه کتابخوانی و مطالعه، با حمایت از فعالیتهای خلاقانه و نوآورانه در این زمینه، به ارتقاء فعالیتهای ترویج کتابخوانی کمک نماید. ارزیابی اثربخشی و عملکرد جشنواره مروجان کتابخوانی و شبکه مروجان کتابخوانی کشور، نشان می دهد که در طول نزدیک به هفت سال فعالیت این مجموعه، مبانی نظری و فلسفی ترویج کتابخوانی توسعه یافته و درک عمومی از این فعالیتها رشد یافته است. جشنواره کمک کرده است که فهم عمومی از اقدامات ترویجی در زمینه کتابخوانی به صورت روشنی رشد یافته و افراد و گروه ها بر اساس نظریه پردازیهای غنی در این حوزه، به اقدامات مبتنی بر بنیادهای محکم نظری فکر کرده و توسعه عملکردی داشته باشند.
لازم به ذکر است که جشنواره مروجان کتابخوانی، فعالیتی فرهنگی و مردم نهاد است که نباید آن را به چشم رقابت و مسابقه نگاه کرد. بلکه هدف اصلی آن رونق بخشیدن به ترویج کتابخوانی به عنوان فعالیتی انسانی و سطح بالا و فرهنگی است و بیشتر از رقابت، اصلاح رفتارهای مطالعاتی و اثربخشی خواندن را هدف غایی خود می داند.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه در هفتمین گام برگزاری جشنواره مروجان کتابخوانی استقبال مناسبی به عمل آمده و درخواستهای تمدید زمان شرکت و ارسال مستندات فراوان بوده است. به همین خاطر و به منظور بهره گیری از تجربه و نوآوری های همه علاقه مندان به ترویج کتابخوانی زمان شرکت در جشنواره تا ۲۰ آذرماه ۱۳۹۹تمدید شده است.

اطلاعات جشنواره و فعالیتهای جنبی آن از طریق وبگاه جشنواره (http://bookpromotion.ir/؛ www.moravejan.ir) و صفحه اینستاگرام آن به نشانی @moravijan_ketabkhani قابل دسترسی است.
از همه مروجان و علاقه مندان به ترویج کتابخوانی دعوت می شود که ضمن شرکت در جشنواره، برای هم افزایی بیشتر در حوزه ترویج کتابخوانی، فیلم، عکس، صوت و هر گزارش دیگری که از برگزاری فعالیتهای ترویج کتابخوانی خود دارند را برای صفحه اینستاگرامی جشنواره یا به ایمیل آن بفرستند تا در شبکه های اجتماعی مرتبط با جشنواره مورد استفاده قرار گیرند.

نحوه داوری
داوری در سه مرحله انجام خواهد گرفت. در مرحله اول، آثار رسیده از نظر همخوانی با شاخص های جشنواره ارزیابی خواهند شد و برخی از آثار ریزش خواهند داشت. در مرحله دوم، شورای شبکه مروجان کشور به ارزیابی آثار پرداخته و در هر بخش، چند اثر شاخص و برتر را برای داوری نهایی مشخص می کند. در نهایت، داوری نهایی با ارزیابی داوران صاحب نظر و نخبه در حوزه های فرهنگی و ترویج کتابخوانی انجام شده و برگزیدگان نهایی مشخص خواهند شد.

زمان‌بندی جشنواره:
▪ اعلام فراخوان ۱/۷/۱۳۹۹
▪ اتمام گردآوری آثار ۳۰/۸/۱۳۹۹
▪ تمدید مهلت شرکت در جشنواره ۲۰/۹/۱۳۹۹
▪ داوری و اعلام نتایج ۲۰/۱۰/۱۳۹۹
▪ برگزاری جشنواره نیمه دوم بهمن ماه ۱۳۹۹

مشخصات دبیرخانه جشنواره
نشانی وبگاه جشنواره: http://bookpromotion.ir/؛ www.moravejan.ir
نشانی پستی: تهران- خیابان مطهری- خیابان فجر – شماره ۷- ساختمان فجر- طبقه پنجم- دبیرخانه شبکه مروجان کتابخوانی کشور
تلفکس: ۸۸۳۴۲۹۸۰ – ۸۸۳۴۲۹۷۹؛
رایانامه (پست الکترونیک): این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

همچنین از پوستر هفتمین دوره این جشنواره رونمایی شد. طراح و گرافیست این پوستر اکرم  زین العابدین است که طرح وی از میان طرح های راه یافته به دبیر خانه جشنواره مورد تایید هیئت داوران انتتخاب پوستر این جشنواره رسید.