حضور 31 ناشر خارجي و ايراني در نمايشگاه كتاب سوريه

افتتاحيه اين نمايشگاه با حضور مقامات و مسوولان ايراني، سوري، فلسطيني و نخبگان فكري، فرهنگي، هنري، علمي و ديني كشور سوريه و انجمن دوستي ايران و فلسطين همراه با پوشش وسيع رسانه‌اي برگزار شد. 

اين نمايشگاه با عرضه بيش از 4000 عنوان كتاب به زبان‌هاي فارسي، عربي و انگليسي در زمينه‌هاي گوناگون فرهنگي، هنري، سياسي، اجتماعي، ديني، باستاني، ادبياتي، علمي، كودكان، خانوادگي و پزشكي به مدت يك ماه در محل رايزني فرهنگي ايران در دمشق برپاست. 

همچنين بخش سمعي و بصري نمايشگاه با ارايه بيش از چهار هزار عنوان لوح فشرده در زمينه‌هاي آموزشي، علوم قرآني، هنري، فرهنگي، سينمايي، ديني، كتابخانه‌هاي ديجيتالي، سريال‌هاي مذهبي، سرود، برنامه‌هاي آموزشي رايانه و زبان فارسي، به ارايه خدمات فرهنگي مي‌پردازد.

هدف اصلي برپايي اين نمايشگاه معرفي فرهنگ، هنر و تمدن ايران اسلامي عنوان شده است.

تنوع آثار عرضه شده به زبان‌هاي فارسي و عربي و زمينه‌هاي فراوان آن نشان از عظمت فرهنگ و هنر ايران و توجه نويسندگان و نخبگان مسلمان و عرب به اين فرهنگ دارد.
 
بخش علوم فقهي، عقايد و حديث، كودكان، زبان و ادبيات فارسي و همچنين بخش لوح فشرده‌هاي نمايشگاه از جمله علوم قرآني، فرهنگ‌ها، موسيقي ايراني، کتابخانه‌های دیجیتالی، سرودهای انقلابی، سرودهای دینی، فیلم‌های سینمايی ایرانی، برنامه‌های آموزشی و رایانه‌ای از ديگر قسمت‌هاي نمايشگاه كتابي‌اند كه رايزني فرهنگي ايران به مناسبت دهه فجر در سوريه برپا كرده است.

منبع: خبرگزاری ایبنا