کد خبر: 44991
تاریخ انتشار: یکشنبه, 12 دی 1400 - 09:02

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

فراخوان بخش ترویج خواندن جایزه یادبود آسترید لیندگرن ۲۰۲۳ منتشر شد

منبع : شورای کتاب کودک
جایزه آلما یا جایزه یادبود آسترید لیندگرن به مناسبت بزرگداشت نویسنده محبوب سوئدی آسترید لیندگرن و یکی از پرطرفدارترین نویسندگان جهان توسط دولت سوئد در سال ۲۰۰۲ طراحی شده است.
فراخوان بخش ترویج خواندن جایزه یادبود آسترید لیندگرن ۲۰۲۳ منتشر شد

به گزارش لیزنا، جایزه آلما یا جایزه یادبود آسترید لیندگرن دومین جایزه بزرگ ادبیات کودک به شمار می‌رود.

جایزه آلما در کنار نویسندگان و تصویرگران برجسته‌ی هر کشور، به قصه‌گویان، مروجان و نهادهای حوزه ادبیات کودک و ترویج کتاب‌خوانی صرف نظر از زبان و ملیت آن‌ها نیز اختصاص می‌یابد. تنوع و نوآوری، فراگیر بودن قومیت‌ها و تداوم اجرایی پروژه از جمله معیارهای دریافت این جایزه است. 

در حال حاضر، شوراى کتاب کودک، کانون پرورش فکرى کودکان و نوجوانان، مؤسسه پژوهشى تاریخ ادبیات کودکان و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان چهار نهادی در ایران هستند که امتیاز معرفی نامزد برای دریافت این جایزه را دارا هستند.

کمیته جوایز شورای کتاب کودک به همین منظور از افراد و یا نهادهایی که فعالیت‌ ترویج خواندن انجام می‌دهند دعوت می‌کند که به این فراخوان پاسخ دهند.

برای شرکت در این برنامه لازم است فراخوان ترویج آلما ۲۰۲۳(۱) را تکمیل کرده و آن را همراه گزارش مکتوب فعالیت‌ها و مستندهای مرتبط شامل: عکس، فیلم، کتاب و مقاله تا تاریخ ۲۵ بهمن ماه(۲۵/۱۱/۱۴۰۰) به آدرس ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت داریدارسال کنند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۰۸۰۷۴ تماس بگیرند.