کد خبر: 45094
تاریخ انتشار: سه شنبه, 28 دی 1400 - 09:49

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

رئیس انجمن کتابدای و اطلاع رسانی ایران:

بیانیه منتشر شده اساتید علم اطلاعات، مورد تایید نیست

منبع : لیزنا
رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران درباره بیانیه منتشر شده استادان علم اطلاعات و دانش شناسی درباره نهاد کتابخانه‌های عمومی، توضیحاتی ارائه کرد.
بیانیه منتشر شده اساتید علم اطلاعات، مورد تایید نیست

به گزارش لیزنا، دکتر سعید رضایی شریف آبادی رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران درباره بیانیه ای که این روزها در بین کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی منتشر شده و دست به دست رد و بدل می شود توضیحاتی ارائه کرد. متن صحبتهای وی به شرح زیر است:

با سلام و احترام

این روزها شنیده ها حکایت از  این دارد که در بین کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی نوشته ای رد و بدل می شود که با عنوان بیانیه استادان علم اطلاعات و دانش شناسی در دیدار با سرپرست نهاد از آن نام برده می شود.

به استحضار می رساند پیش نویسی که تهیه شده بود قبل از جلسه به نظرخواهی تعدادی از استادان محترم گذاشته شد که نهایتا محتوای آن مورد تایید قرار نگرفت و امضا نشد.

بنابراین بیانیه ای نهایی نشد که در نشست هم اندیشی قرائت شود و آنچه که توزیع شده پیش نویس تایید نشده‌ای است که اعتبار ندارد.

در جلسه روز یکشنبه ۲۵ دی ماه با سرپرست محترم نهاد دیدگاههای مختلف و پیشنهادهای فراوانی مطرح شد و جناب آقای رمضانی هم قول مساعد دادند که آنچه مطرح شد را مدنظر داشته باشند و در رفع مشکلات و ارتقای جایگاه کتابخانه های عمومی ‌تلاش کنند.

سعید رضایی شریف آبادی

رئیس انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران