بهره‌برداري از هفت مركز كانون در سه استان كشور

علاوه بر اين هفت مركز،  14 مركز جديد كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان نيز در روزهاي آينده افتتاح مي‌‌شوند. 
بر اين اساس، درهاي مراكز كانون در «یل‌آباد» و «طراز ناهید» ساوه، «قورچی باشی» و «شهابیه» خمين و «بازنه» شازند به روي كودكان و نوجوانان اين شهرها و روستاهاي استان مركزي گشوده شد. 
این مراکز هر کدام در زمینی به مساحت 600 مترمربع و با زیربنای 230 متر احداث شده‌اند و از امكاناتي چون كتابخانه، سالن مطالعه و... برخوردارند.
در استان مركزي قرار است 7 مركز ديگر نيز طي روزهاي آينده در خاوه، قاله، لنجرود، جاورسیان، خسروبیگ، خنجین و تلخاب به بهره‌برداري برسد.
همزمان با دهه فجر نخستين كتابخانه سيار شهري بيرجند نيز با هزاران جلد كتاب به ميان كودكان و نوجوانان اين شهر رفت و فعاليت فرهنگي خود را آغاز كرد. 
همچنين كودكان و نوجوانان شهرستان ورزقان استان آذربايجان شرقي در روزهاي نخست دهه فجر شاهد گشايش يك مركز فرهنگي، هنري كانون در شهر خود بودند. 
احداث مركز كانون در شهرستان ورزقان از سال 86 و در فضايي نزديك به 1500 متر آغاز و براي تجهيز كامل اين مركز و افتتاح آن رقمي برابر با دوميليارد و پانصد ميليون ريال هزينه شد. 
همزمان با سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 21 مركز فرهنگی، هنری به شمار مراکز كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان افزوده ‌می‌شود.

منبع: خبرگزاری کتاب ایران