229 عنوان كتاب كودك ايرانی به دمشق رفت

در هفته دوستي، 229 عنوان كتاب انتشارات كانون به زبان‌هاي فارسي و انگليسي، كتاب‌هاي كمك آموزشي زبان فارسي و كتاب فيلم، به همراه 37 عنوان سرگرمي، عروسك‌هاي دارا و سارا، 28 اثر تصويرگري از كتاب‌هاي كانون، 28 اثر نقاشي آثار كودكان و 28 تابلوي عكس در بخش نمايشگاهي به نمايش در آمده‌اند.

مدیر و کارشناسان کانون پرورش فکری استان هرمزگان به کشور سوریه اعزام شده‌اند تا در دومین هفته دوستی کودکان دو کشور برنامه‌های متنوعی را برای معرفی فرهنگ ایران به بچه‌های این کشور اسلامی اجرا کنند. 

برای حضور در این برنامه‌ها که تا روز 6 اسفند ادامه دارد، تبليغات گسترده‌اي در سطح مدارس و ديگر مراكز آموزشي سوريه و فلسطين انجام شده است. 

مربیان کانون استان مازندران آبان سال گذشته اولین هفته دوستی کودکان ایران و سوریه را برگزار کردند که با استقبال مردم این کشور در دمشق روبه‌رو شد. 

به گفته احمد فیروزآبادی، مدیر کانون استان هرمزگان و سرپرست گروه برنامه‌هایی مانند پخش‌ فيلم‌های پويانمايي «بارون مياد جرجر» و فيلم مستند «شكوه تخت جمشيد» از برنامه‌هایی است که برای این هفته دوستی تدارک دیده شده است. 

وی افزود: کارشناسان کانون در 6 کارگاه فرهنگی، هنری تجربیات خود را در اختیار کودکان و نوجوانان بازدیدکننده قرار خواهند داد.

فیروزآبادی، هدف از برپایی این کارگاه‌ها را معرفی فرهنگ ایرانی اسلامی، برقراری تفاهم و دوستی میان ملت‌ها و نیز توجه به اهمیت برقراری ارتباطات فرهنگی با سایر کشورها عنوان و آرزو کرد بچه‌های ایرانی تبار ساکن سوریه و بچه‌های سوری بتوانند با فرهنگ ایران بهتر آشنا شوند. 

از ایران علاوه بر مدیر کانون هرمزگان گروهی متشکل از پروین پشتکوهی کارشناس مسوول فرهنگی، فرانک اسدی کارشناس فرهنگی و سارا پاکدامن کارشناس هنری کانون استان براي برگزاری «هفته دوستی ایران و سوریه» راهی کشور سوریه شده‌اند. 

بخش امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همه ساله در پنج تا شش کشور جهان اقدام به برگزاری هفته‌های دوستی می‌کند. 

در سال 1388 تاکنون در کشورهای کنیا، ترکمنستان و سوئد این هفته‌های دوستی برپا شده است ضمن این که در سال‌های گذشته نیز بچه‌های کشورهای بنگلادش، تایلند، عربستان، آفریقای جنوبی، تاجیکستان، ارمنستان، قزاقستان، فیلیپین، انگلستان، دانمارک، بلغارستان، سوریه هفته دوستی را تجربه کردند.

هفته دوستی کودکان ایران و سوریه بیست و سومین برنامه‌ای است که توسط کانون و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در کشورهای دیگر جهان برگزار می‌شود. منبع: خبرگزاری کتاب ایران