کتابخانه دیجیتال مجلس فردا راه اندازی می شود

 

احسان شكراللهي مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل كتابخانه، موزه و مركز اسناد مجلس شوراي اسلامي اعلام کرد: نشر ديجيتال نسخ خطي كتابخانه مجلس كه قرار بود در هفته وحدت كار خود را آغاز كند، دوشنبه دهم اسفند راه‌اندازي مي‌شود.
با افتتاح اين كتابخانه علاقه‌مندان مي‌توانند نسخ خطي كتابخانه مجلس را به صورت ديجيتالي از طريق سايت كتابخانه مجلس به نشاني ical.ir ببينند.
كتابخانه ديجيتال مجلس «رسان» نام دارد كه در سمت چپ صفحه نخست سايت كتابخانه قرار گرفته است.
شكراللهي در توضيح دليل نام‌گذاري كتابخانه ديجيتال مجلس با عنوان «رسان» گفت: رسان نزديك‌ترين واژه به رسا می باشد ،(رسا)نام نرم‌افزاري است كه  كتابخانه‌هاي ملي و مجلس از آن استفاده مي‌كنند؛ اشاره‌اي به رساندن نسخ خطي به مخاطب دارد؛ و اشاره‌اي به رسانه دارد.
مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل كتابخانه، موزه و مركز اسناد مجلس شوراي اسلامي گفت: اين برنامه آغاز كار است و به سمتي مي‌رويم كه بتوانيم بيش از 20 هزار نسخه خطي كتابخانه مجلس را به صورت ديجيتالي عرضه كنيم.
شكراللهي تصريح كرد: اين تصاوير برعكس برخي مراكز از كيفيت بالايي برخوردار است و ما سعي كرديم تصاوير نسخ هم با كيفيت و هم سبك باشد.
به گفته مدير روابط عمومي و امور بين‌الملل كتابخانه، موزه و مركز اسناد مجلس شوراي اسلامي، نشر ديجيتال نسخ خطي داري امكاناتي چون دانلود، ذخيره و پرينت است.
شكراللهي اظهار اميدواري كرد تا نمايشگاه كتاب تهران ده هزار عنوان و تا پيش از پايان بهار سال 89 همه بيش از 20 هزار نسخه خطي ديجيتالي شود.

منبع : خبرگزاری فارس