کد خبر: 41919
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 11 تیر 1399 - 07:52

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

برگزاری نشست‌های «چهارشنبه های علم اطلاعات»

منبع : لیزنا
در نشست کارگروه علم اطلاعات، دانش شناسی و سند پژوهی مصوب شد تا نشست هایی با عنوان «چهارشنبه های علم اطلاعات» در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به صورت آنلاین برگزار شود.
برگزاری نشست‌های «چهارشنبه های علم اطلاعات»

به گزارش لیزنا، جلسه آنلاین کارگروه علم اطلاعات، دانش شناسی و سند پژوهی با حضور غلامرضا ظریفیان رییس اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سعید رضایی شریف آبادی رییس کارگروه علم اطلاعات و دانش شناسی و سند پژوهی؛ فریبزر خسروی، ابراهیم عمرانی، غلامرضا عزیزی، داریوش علی محمدی، ابراهیم افشار و مهدی رحمانی به عنوان اعضای کارگروه علم اطلاعات، دانش شناسی و سند پژوهی و نیز محبوبه قربانی به عنوان مهمان این کارگروه برگزار شد.

در این جلسه درباره تاثیر کرونا بر ماموریت های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و عملکرد سازمان متبوع بحث و تبادل نظر شد. بر همین اساس مقرر شد روزهای چهارشنبه تحت عنوان «چهارشنبه های علم اطلاعات» در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نامگذاری شود.

در این راستا سلسه نشست های مباحث های جدید در سازماندهی، نشست شورای کتاب کودک به مناسبت روز جهانی کودک، نشستی در خصوص نامگذاری رشته علم اطلاعات، و نشست تخصصی ارزشیابی آرشیوی برنامه ریزی و   به صورت آنلاین از ساعت 19 تا ساعت 21 چهارشنبه ها اجرا خواهد شد.

دعوت از صاحبنظران جهانی آرشیو  در جهت استفاده از تجربیات آنها در نشست ارزشیابی آرشیوی و نشست های مشابه با هدف تصحیح فرایندهای آرشیوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از دیگر بحث های این جلسه بود.