کد خبر: 41979
تاریخ انتشار: یکشنبه, 22 تیر 1399 - 07:27

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

اعلام برنامه‌های تابستانه اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

منبع : روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
کارگروه اندیشه و تعامل با نخبگان اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در نظر دارد سلسله نشست‌هایی با موضوع کتاب‌ها و آثار تاثیرگذار صد سال اخیر در حوزه علوم انسانی را به صورت آنلاین معرفی و در اختیار علاقه‌مندان بگذارد.
اعلام برنامه‌های تابستانه اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

به گزارش لیزنا،‌ اندیشگاه برنامه های تابستانی متفاوتی را با توجه به درنظر گرفتن شرایط کرونا به صورت آنلاین برگزار می کند. بر همین اساس کارگروه اندیشه در تعامل با نخبگان در نظر دارد به پژوهش‌ها و کتاب‌هایی که اخیرا در حوزه علوم انسانی به خصوص با محوریت فقر و طبقات اجتماعی مطرح شده، بپردازد. نگاه‌های نوین به فقه از جمله سرفصل هایی است که در این کارگروه مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

کارگروه ایرانشناسی و اسلام‌شناسی در نظر دارد کارگاهی با موضوع تاریخ طب را از نیمه‌ مردادماه توسط دکتر سجادی برگزار کند. همچنین نشستی با موضوع تاریخ عدلیه در ایران نیز برگزار خواهد شد که این کارگروه در حال تدوین و بررسی نشست‌هایی با موضوع نسخ خطی در ایران است.

از دیگر فعالیت های اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران این است که کارگروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی سلسله نشست‌های «چهارشنبه‌های علم اطلاعات» را به صورت هفتگی برگزار می کند. در این نشست‌ها موضوعاتی از جمله فهرست نویسی، کتابخانه‌های آینده، تعاملات بین المللی آرشیو وکتابخانه و غیره مورد بحث قرار می گیرد.

جدای از این نشست‌ها، نشست‌های هفتگی اندیشگاه نیز به صورت مجازی برگزار خواهد شد. این نشست‌های شامل : «دمی با حافظ: تفسیر غزلیات حافظ توسط استاد نقویان»، «تفسیر مثنوی معنوی توسط استاد علی زمانی» و « کربن شناسی استاد انشالله رحمتی» می شود.