کد خبر: 39799
تاریخ انتشار: شنبه, 18 خرداد 1398 - 09:27

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان ژاپن میزبان «با من بخوان»

منبع : کتابک
برنامه «با من بخوان» در کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان ژاپن در نشستی با عنوان «در حوزه ادبیات کودکان ایران چه می‌گذرد؟» معرفی می‌شود.
کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان ژاپن میزبان «با من بخوان»

 به گزارش لیزنا، برنامه «با من بخوان» ۱۶ ژوئن ۲۰۱۹ (26 خرداد 1398) در نشستی با عنوان «در حوزه ادبیات کودکان ایران چه می‌گذرد؟» از سلسله نشست‌های معرفی ادبیات کودکان جهان، در کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان ژاپن معرفی می‌شود.

در این برنامه کیکو آیکو و سااوری کاتاگیری از مترجمان زبان فارسی در ژاپن درباره جذابیت‌های ادبیات کودکان ایران و وضیعت کتاب و کتابخوانی در ایران صحبت خواهند کرد و برنامه «با من بخوان» را به عنوان یکی از برنامه‌های ترویج کتابخوانی موفق در ایران معرفی خواهند کرد.

به این مناسبت کیکو آیکو  با زهره قایینی مدیر برنامه با من بخوان و هورزاد عطاری یکی از هماهنگ‌کنندگان پروژه‌ در برنامه‌ با من بخوان دیدار کرد و با این برنامه بیشتر آشنا شد. او همچنین از دو مرکز خانه کودک کوشا و مرکز توانمندسازی آوای ماندگار دیدن کرده و در نشست‌های آواورزی و الفباورزی و بلندخوانی کودکان حضور داشت و از نزدیک با شیوه کار برنامه با من بخوان آشنا شد.

نشست «در حال حاضر در حوزه ادبیات کودکان ایران چه می‌گذرد دوازدهمین نشست از سلسله نشست‌های «در حوزه ادبیات کودکان جهان چه می‌گذرد؟» است که با پشتیبانی کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان و شعبه ملی انجمن جهانی قلم ژاپن برگذار می‌شود.

این نشست به مناسبت برگزاری نمایشگاهی از کتاب‌های کودک ایران با عنوان «سرزمین شعر و افسانه- کتاب کودک ایران» برگزار می‌شود که آن هم بخشی از برنامه‌ای است که به مناسبت۹۰امین سالگرد برقراری ارتباط دیپلماتیک میان ایران و ژاپن در کتابخانه بین‌المللی ادبیات کودکان برگزار می‌شود.

 «با من بخوان» برنامه‌ای برای ترویج کتاب‌خوانی برای همه کودکان به‌ویژه کودکان محروم و در بحران است. این برنامه زیر نظر موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان اجرا می‌شود. این برنامه بر پایه رساندن کتاب‌های مناسب و باکیفیت به دست همه کودکان بنا شده است، به‌ویژه کودکانی که در وضعیت معمول زندگی به این‌گونه از کتاب‌ها دسترسی ندارند. «همه کودکان حق دارند کتاب‌های باکیفیت بخوانند» در سرلوح این برنامه قرار دارد.

 «با من بخوان» بر تقویت سواد پایه و سهیم شدن کتاب با کودکان و نوجوانان با روش بلندخوانی، گفت‌وگو و نمایش در پیوند با کتاب تمرکز دارد تا هم‌زمان با ایجاد لذت و شوق خواندن تأثیرگذاری ژرف‌تری بر ذهن و جان کودکان بگذارد. این برنامه بر اساس این رویکرد، افزون بر گزینش آگاهانه کتاب‌های مناسب و باکیفیت و رساندن آن به دست کودکان، می‌کوشد با برگزاری کارگاه‌های گوناگون، مربیان و آموزگاران را در زمینه بلندخوانی و فعالیت‌های در پیوند با آن توانمند کند.

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: