نوش آفرین انصاری سی‌ام شهریور هشتاد ساله شد

 به گزارش لیزنا، نوش آفرین انصاری سی‌ام شهریور هشتاد ساله شد. پایدار و سرافراز. استاد نوش آفرین انصاری هستی شگفتی است که جایگاهی ویژه در ادبیات کودکان و ترویج کتابخوانی و کتابداری دارد: انسانی پر اندیشه و پرتوان که به غنای ارزشهای انسانی فکر می‌کند.

وی در سال 1318 در سیملا، یکی از شهرهای هند به دنیا آمد و دوران کودکی و نوجوانی خود را به دلیل شغل پدر، دور از وطن و در کشورهایی با فرهنگهای مختلف سپری کرد. در دوران جوانی برخورد با جواهر لعل نهرو و ایندیرا گاندی نهال صلح، صبوری، دوستی و دوستدار کودک بودن را در وجودش کاشت. او در کنار استادانی بزرگ، مانند سید محمد علی جمالزده، با فرهنگ و ادبیات ایران آشنا شد. تحصیلات خود را در رشته کتابداری در ژنو آغاز کرد و سپس در دانشگاه مک گیل در مونترال و دانشگاه تورنتو تا دوره دکترای کتابداری و اطلاع رسانی به تحصیل ادامه داد.

متن بالا از مصاحبه پریچهر نسرین پی با نوش آفرین انصاری که با عنوان با مهاتما گاندی شروع شد، برداشته شده است. توصیه می کنیم، خواندن این مصاحبه ارزشمند که به کوشش پریچهر نسرین پی انجام شده است را از دست ندهید. کتاب به همت شرکت تهیه و نشر فرهنگنامه کودکان نوجوانان منتشر شده است.

لیزنا برای این استاد ارزشمند و یگانه آرزوی طول عمر و تندرستی می نماید.