کد خبر: 40540
تاریخ انتشار: دوشنبه, 18 آذر 1398 - 13:58

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

سخنرانی علمی «ترجمه ماشینی مبتنی بر پیکره» برگزار می‌‌شود

منبع : ایرانداک
چهارمین سخنرانی از سلسله نشست‌های زبان‌شناسی و مطالعات میان‌رشته‌ای با عنوان «ترجمه ماشینی مبتنی بر پیکره» در ایرانداک برگزار می‌‌شود.
سخنرانی علمی «ترجمه ماشینی مبتنی بر پیکره» برگزار می‌‌شود

به گزارش لیزنا، چهارمین سخنرانی از سلسله نشست‌های زبان‌شناسی و مطالعات میان‌رشته‌ای با عنوان «ترجمه ماشینی مبتنی بر پیکره» با سخنرانی دکتر هشام فیلی،‌ عضو هیئت علمی گروه هوش ماشین و رباتیک دانشگاه تهران، در ایرانداک برگزار می‌‌شود.

در این سخنرانی به آخرین نوآوری‌ها در مورد مترجم‌های هوشمند و رویکرهایی برای بهبود مترجم‌ها پرداخته خواهد شد. مدیر پنل این نشست دکتر الهام علائی‌ابوذر، استادیار پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران خواهد بود.

این سخنرانی چهارشنبه 20 آذر 1398 از ساعت 14 تا 16 در تالار سخن ایرانداک برگزار و به حاضرین گواهی حضور در سخنرانی داده خواهد شد. گفتنی است حضور در سخنرانی‌ها برای همگان آزاد و رایگان است.

 

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: