کد خبر: 533
تاریخ انتشار: دوشنبه, 26 بهمن 1388 - 13:02
ایمیل
چاپ

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه و کتابداری

معرفی برنده سال 2010 جایزه مارین هایز از سوی انجمن خدمات کتابخانه ای کودکان

انجمن خدمات کتابخانه ای کودکان جایزه سال 2010 مارین هایز (Maureen Hayes) را به کتابخانه عمومی ابویل (Abbeville County Public Library) اعطا کرد.کتابخانه عمومی ابویل دارای 26,167 عضو است که از بین آنها 2,105 کودک کمتر از 6 سال هستند. برای این کودکان که شانس کمتری برای دیدن نویسندگان و تصویرگران خود دارند، این جایزه فرصت خوبی را ایجاد کرده است. این کتابخانه برای رسیدن به این هدف برنامه های متعددی را در نظر گرفته است.

به گزارش لیزنا به نقل از ALA، اسپانسر این جایزه انتشارات حوزه کودکان، "سیمون اند شوستر" می باشد.  این جایزه ی 4000 دلاری به یکی از کتابخانه های عضو انجمن خدمات کتابخانه ای کودکان تعلق می گیرد تا  برای نویسندگان/تصویرگران حوزه کودک سرمایه گذاری کند. این جایزه با هدف ایجاد فرصت ارتباط با نویسندگان و تصویرگران، برای همه کودکان پایه ریزی شده است.

کتابخانه عمومی ابویل دارای 26,167 عضو است که از بین آنها 2,105 کودک کمتر از 6 سال هستند. برای این کودکان که شانس کمتری برای دیدن نویسندگان و تصویرگران خود دارند، این جایزه فرصت خوبی را ایجاد کرده است. این کتابخانه برای رسیدن به این هدف برنامه های متعددی را در نظر گرفته است.

جایزه نویسندگی / تصویرگری مارین هایز از سال 2005 توسط انتشارات "سیمون اند شوستر" پایه گذاری شده است و هر ساله به یاد مارین هایز، کسی که تمام طول حیات حرفه ای خود تلاش می کرد تا کودکان و نویسندگان / تصویرگران را به هم نزدیک کند، اعطا می شود.

انجمن خدمات کتابخانه ای کودکان (ALSC) بخشی از انجمن کتابخانه های امریکا (ALA) است که بزرگترین سازمان بین المللی در حوزه خدمات کتابخانه ای کودکان به شمار می رود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه نمایید.

برچسب ها :
خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: