کد خبر: 45928
تاریخ انتشار: سه شنبه, 31 خرداد 1401 - 07:27

داخلی

»

کتابخانه ملی

در راستای معرفی آثار مکتوب در حوزۀ ایرانشناسی و گردشگری:

آئین معرفی کتاب «دُماب» برگزار می‌شود

منبع : لیزنا
آئین معرفی کتاب «دُماب» نخستین و کامل ترین دانشنامه روستای تاریخی دُماب در هفت جلد، تالیف یداله میرزایی به عنوان اثری در حوزۀ ایرانشناسی و مطالعۀ مناطق ایران در سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.
آئین معرفی کتاب «دُماب» برگزار می‌شود

به گزارش لیزنا، آئین معرفی کتاب «دُماب» تالیف یداله میرزایی و با پژوهش سمیرا میرزایی و شهرداد میرزایی روز چهارشنبه 1 تیرماه،‌ ساعت 16 در مرکز همایش های بین المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران سالن قلم برگزار خواهد شد.

موضوعات این اثر پژوهشی شامل فرهنگ و تاریخ دُماب، فرهنگ واژگان دُمابی، سندهای تاریخی دُماب، تبارنامه مردم این روستا بوده و در آخرین جلد از این مجموعه کتاب نفیس پژوهشی نیز سنگ نگاره های پیش از تاریخ در روستای دُماب مورد بررسی و واکاوی قرار گرفته است. مجموعه 7 جلدی دماب، قابلیت تبدیل شدن به الگویی مناسب برای معرفی شهرها و روستاهای تاریخی سرزمین کهن ایران و کمک به تبادل فرهنگی و توسعه صنعت گردشگری و بومگردی در کشور را دارد.

کتاب «دُماب» مجموعه پژوهش هایی درباره فرهنگ و تاریخ روستای دُماب از توابع استان اصفهان است که در هفت جلد و 2163 صفحه به چاپ رسیده است