درباره ما

مدیرمسئول و صاحب امتیاز: مهسا فردحسینی

سردبیر: سید ابراهیم عمرانی

هیات تحریریه: سیدابراهیم عمرانی، دکتر یزدان منصوریان، دکتر فریبرز خسروی، دکتر محسن حاجی زین‌العابدینی، محمد هرندی پور، فاطمه پازوکی، مهسا فردحسینی

خبرنگاران: محمد هرندی پور، اعظم رستگار، آرش قرنی

رسانه کتابداری و اطلاع رسانی ایران (لیزنا)، اولین پایگاه تخصصی خبری کتابداری و اطلاع رسانی، حاصل تلاش گروهی از کتابداران و فعالان حوزه خبر است که فعالیت رسمی خود را از 12 اسفند ماه 1388 آغاز کرده است.

  لیزنا، در زمینه جمع آوری، پردازش، انتشار خبر، تحلیل مصاحبه و گزارش در قالب نوشتار، صدا و تصویر در محیط دیجیتال در حوزه موضوعی و تخصصی علوم کتابداری و اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات فعالیت می کند و بر روی پایگاه اینترنتی http://www.lisna.ir منتشر می گردد.

  به موجب ماده 13 قانون مطبوعات مصوب 1364/12/28 مجلس شورای اسلامی، رسانه کتابداری و اطلاع رسانی ایران (لیزنا) با ترتیب انتشار برخط و با گستره بین المللی در تاریخ 1392/3/1 موفق به کسب پروانه انتشار به شماره ثبت 92/5117  از اداره کل امور مطبوعات و خبرگزاری های داخلی گردیده است.

  این پایگاه، با حفظ نگاه ویژه خود به مسائل حوزه کتابداری و اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات، ضمن پرهیز از درگیری های کم فایده رسانه ای، آماده است تا با درج  نظرات، دیدگاه ها و تحلیل های صاحب نظران و فرهیختگان، محل مناسبی را برای ارائه اندیشه های بدیع به متخصصان و عموم افراد فراهم آورد.

 لیزنا، کاملا از داخل مرزهای ایران و با رعایت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران اداره می شود.

پایگاه تحلیلی خبری کتابداری و اطلاع رسانی ایران، به هیچ گروه، حزب، سازمان، موسسه و انجمن تجاری، اقتصادی و یا سیاسی وابسته نیست.

 مخاطبین لیزنا را طیف وسیعی از متخصصان، کارشناسان، فعالان و علاقه مندان به مباحث حوزه کتابداری و اطلاع رسانی و فناوری اطلاعات تشکیل می دهد.

 صداقت و سرعت در ارائه اخبار و انصاف در نگارش و انتشار تحلیل ها و مقالات سر لوحه دست اندرکاران پایگاه خبری لیزنا است.

 دست اندرکاران لیزنا، رعایت تمام قوانین حقوقی مربوط به مطبوعات ایران را بر خود فرض دانسته و علاوه بر رعایت قانون، تلاش خواهند کرد از محدوده اخلاق حرفه ای خارج نشوند. پرهیز از انتشار اخبار غیرواقعی، اجتناب از توهین و تهمت، ذکر منابع خبری (در صورت نقل) از جمله این موارد است.

 از این رو نقل مطالب لیزنا، توسط سایر رسانه های گروهی و ساير مخاطبان، به منظور رعایت اخلاق حرفه ای، با ذكر منبع مجاز است.

 تمامی نظراتی که از سوی مخاطبان لیزنا، ارسال شوند، با دقت مطالعه شده، در صورت صلاحدید و عدم مغایرت با خط مشی لیزنا، منتشر و در صورت لزوم با فرستنده تماس گرفته خواهد شد.

 همکاران این رسانه، پیشاپیش از نظرات مخاطبان گرامی در جهت رفع نقایص محتوایی و ارتقای کیفی این پایگاه خبری - تحلیلی تخصصی، استقبال می کنند.