کد خبر: 41128
تاریخ انتشار: سه شنبه, 15 بهمن 1398 - 05:07

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی؛

برپایی نمایشگاه «گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک

منبع : روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک
کتابخانه و موزه ملی ملک، نمایشگاه گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی موجود در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک را هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی برپا کرد.
برپایی نمایشگاه «گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی» در کتابخانه و موزه ملی ملک

به گزارش لیزنا، نمایشگاه گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی از روز سه‌شنبه 15 بهمن 1398 خورشیدی، چگونگی شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران، پیروزی شکوهمند آن و برپایی نظام جمهوری اسلامی در کشور، همچنین نماهایی نو از رخدادهای انقلاب اسلامی از دریچه روزنامه‌ها و مجله‌های برگزیده سال‌های 1356 تا 1359 خورشیدی را به نمایش می‌گذارد. عکس‌هایی از شعارها و شعرهای مردمی، پارچه‌نوشته‌ها، دیوار نوشته‌ها، حضور قشرهای گوناگون مردم در راهپیمایی‌ها، برخوردهای خشونت‌آمیز حکومت پهلوی با آنان در صحنه انقلاب در شهرهای گوناگون کشور، باورهای دینی و آیینی ایرانیان، شادی مردم پس از فرار شاه، موضوع‌هایی‌اند که در این نمایشگاه به چشم می‌آیند. تصویری از سالنامه ایران در سال 1358 همچنین در نمایشگاه گزیده مطبوعات تاریخی  انقلاب اسلامی به چشم می‌خورد. این سالنامه آگاهی‌های تقویمی و دیگر مطلب‌های عمومی را دربردارد و در میانه سال‌های 1350 تا 1359 در چاپخانه مقدم تهران منتشر می‌شده است.

کتابخانه و موزه ملی ملک از دوستداران فرهنگ و تمدن اسلامی- ایرانی برای بازدید از نمایشگاه گزیده مطبوعات تاریخی انقلاب اسلامی در ساختمان این موقوفه در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی (ره)، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق)» دعوت به عمل می آورد.