کد خبر: 41133
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 16 بهمن 1398 - 04:56

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

با استقبال پرشور مردم و مسئولین؛

آئین افتتاحیه کتابخانه شهید جعفرزاده سامان برگزار شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری
کتابخانه شهید جعفرزاده سامان با استقبال پرشور مردم و مسئولین در چهارمحال و بختیاری به بهره برداری رسید.
آئین افتتاحیه کتابخانه شهید جعفرزاده سامان برگزار شد

به گزارش لیزنا، آئین افتتاح کتابخانه شهید جعفرزاده سامان روز سه شنبه 15 بهمن ماه با حضور لیلا محمدیان،معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری؛فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ کمال اکبریان، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سامان؛ محمدرضا براتی بروجنی، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان؛ مریم حبیبی، مشاور استاندار و مسئول هماهنگی امور ایثارگران؛ سیامک حیدری، مدیرعامل شرکت گاز استان؛ فرحناز قائدامینی، مدیرکل آموزش و پرورش؛ خانواده معظم شهید صدیقی و جمع دیگری از خانواده شهدا، روسای ادارات شهرستان سامان، جمعی از خیرین، ادبا و فرهنگ دوستان برگزار شد.

در این آئین معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری ضمن بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: دین ما دینِ کتاب است و ما شیعیان امیرالمومنین(ع) هستیم امیری که نفوذ کلامش در کتاب نهج البلاغه نمود کرده است پس خرسندیم که شاهد پیشرفت و گسترش کتابخانه ها و انس هرچه بیشتر مردم با کتاب هستیم.

محمدیان به پتانسیلهای خوب شهرستان سامان اشاره کرد و افزود: ان شاالله از این پتانسیل های خدادادی در راستای توسعه شهرستان استفاده گردد.

وی به اهمیت خون شهدا وحرمت خانواده های شهید پرداخت و بیان داشت: انقلاب ما ریشه در خون شهدا دارد باید قدر انقلاب مکتبی مان را بدانیم، مکتبی که اساس آن اخلاق است.

در ادامه فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تقدیر از تمامی تلاشهای صورت گرفته در راستای اتمام این پروژه عمرانی به نقش و اهمیت خیرین کتابخانه ساز در رونق کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی اشاره کرد و اذعان داشت: خدا را شاکریم که در دهه مبارک فجر و با همکاری خانواده معظم بسیجی شهید غلامرضا صدیقی شاهد افتتاح کتابخانه ای با امکانات مناسب کتابخانه ای هستیم.

وی اتمام این پروژه را حاصل تعامل سازنده و همت مسئولین و همکاری خیرین عنوان کرد و اظهار داشت: حمایتهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور از این پروژه عمرانی، مدیریت شایسته فرماندار شهرستان و همکاری خیرین باعث شد تا امروز شاهد افتتاح کتابخانه ای با تجهیزات به روز و منابع غنی کتابخانه ای در این شهرستان باشیم.

گفتنی است در دهه مبارک فجر 15 طرح هایی در شهرستان سامان به بهره برداری رسید که یکی از مهم ترین این پروژه ها کتابخانه شهید جعفرزاده می باشد.