کد خبر: 41145
تاریخ انتشار: شنبه, 19 بهمن 1398 - 02:07

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

با حضور خانواده معظم شهدا و مسئولین؛

نخستین بخش ایثار و شهادت کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری
نخستین بخش ایثار و شهادت کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری با نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور با حضور خانواده معظم شهدا و مسئولین استانی افتتاح شد.
نخستین بخش ایثار و شهادت کتابخانه های عمومی چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

به گزارش لیزنا، نخستین بخش ایثار و شهادت کتابخانه های عمومی استان روز چهارشنبه 16 بهمن ماه با حضور فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی، مشاور فرهنگی استاندار در امور روحانیون؛ سرهنگ منوچهر ذوالفقاری، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس؛ فریبرز نجفی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان؛ جمعی دیگر از مدیران، اساتید دانشگاه، راویان انقلاب، نویسندگان دفاع مقدس و جمعی از کتابداران در محل کتابخانه مولوی شهرکرد برگزار شد.

در این نشست مدیر کل کتابخانه های عمومی استان ضمن تبریک ایام ا.. دهه مبارک فجر، آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب با اهداف و راه پاک شهدا را از مهم ترین برنامه هایی دانست که باید در دستور کار همه دستگاهها به ویژه دستگاههای فرهنگی استان قرار گیرد.

خلیل مقدم افزود: تلاش می کنیم در سنگر خطیر فرهنگ رسالت خود را به نحو شایسته اجرا کنیم و دِین خود را به شهدایی که با نثار خون پاک خود درخت برومند انقلاب را آبیاری کردند ادا کنیم.

وی تعداد کتب موجود در این بخش را 1400 جلد بیان کرد و اظهار داشت: ان شاالله با همکاری خوب بنیاد شهید و امور ایثار گران استان و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس شاهد تقویت و تکمیل منابع موجود در این بخش باشیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی، مشاور فرهنگی استاندار در امور روحانیون، ضمن تفسیر آیاتی از کلام ا.. مجید گفت: این انقلاب خون بهای صدها هزار شهید و جانباز است و باید در پاسداشت آن همت کنیم.

وی افزود: شهدا به ما درس ایثار و از خودگذشتگی دادند و راهی را که رفتند با قلبی مملو از عشق و شناخت انتخاب کردند و برای پایداری دین و استقلال کشور از جان شیرین خود گذشتند و آرامش و آسایش امروز ما متأسی از این مهم است پس باید آگاه باشیم و در دام دسیسه های دشمنان قسم خورده این انقلاب گرفتار نشویم.

سپس مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز ضمن تقدیر از تلاشهای اداره کل کتابخانه های عمومی استان در راستای برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی با محوریت دفاع مقدس و جهاد و شهادت، بیان داشت:4500 جلد از وصایای شهدا جمع آوری شده و تصمیم داریم با هدف دسترسی عموم به این منابع آن را در بستر الکترونیک در اختیار کتابخانه های عمومی قرار دهیم.

سید رحیم موسوی، از راویان انقلاب ونویسنده کتب دفاع مقدس نیز در این مراسم پرداختن به ادبیات انقلاب را مهم عنوان کرد و افزود: هسته اولیه آگاهی، مطالعه و تفکر است و بسیاری از نقش آفرینان انقلاب سیاستمدار  نبودند بلکه نوجوانان و جوانان اهل مطالعه ای بودند که با آگاهی و تلاش زمینه پیروزی انقلاب را فراهم کردند و اکنون ما با گوشه ای از شجاعتهای آنان در کتابها آشنا می شویم .

گفتنی است افتتاح بخش ایثار و شهادت در کتابخانه های عمومی در راستای تفاهم نامه نهاد کتابخانه های عمومی کشور با بنیاد شهید انقلاب اسلامی صورت می گیرد.