کد خبر: 41156
تاریخ انتشار: شنبه, 19 بهمن 1398 - 10:23

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

افتتاح کتابخانه عمومی ماموستا هژار در سنندج

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
به مناسبت ایام دهه مبارک فجر، کتابخانه عمومی ماموستا هژار در سنندج با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان بازگشایی شد.
افتتاح کتابخانه عمومی ماموستا هژار در سنندج

به گزارش لیزنا، به مناسبت ایام دهه مبارک فجر، کتابخانه عمومی ماموستا هژار در سنندج با حضور محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان و منصور مولانایی، معاون عمرانی فرماندار سنندج بازگشایی شد.

محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان در آیین افتتاح این کتابخانه، اظهار داشت: عملیات مرمت و بازسازی کتابخانه عمومی ماموستا هژار به دلیل فرسودگی بیش از حد از ابتدای پاییز سال جاری شروع شد و با صرف هزینه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پس از چند ماه تلاش بی وقفه دوباره بازگشایی می شود.

وی با اشاره به اینکه کتابخانه مذکور در سال ۱۳۵۶ راه اندازی شده است، عنوان کرد: این کتابخانه دارای سالن مطالعه، بخش مرجع، مخزن و بخش کودک است و مانند سایر کتابخانه ها در دو شیفت صبح و عصر به متقاضیان خدمات ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه ساختمان این کتابخانه اوقافی است، اضافه کرد: زیربنای کتابخانه عمومی ماموستا هژار ۲۸۰ مترمربع است و در آن ۳۱ هزار نسخه کتاب با موضوعات مختلف و متنوع در دسترس عموم قرار دارد.

عبدالملکی تعداد اعضای فعال کتابخانه ماموستا هژار را ۲۵۰ عضو اعلام کرد و گفت: بدون شک با مرمت دوباره کتابخانه و ارتقای سطح کیفی خدمات، تعداد اعضای آن افزایش چشمگیری می یابد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: در کتابخانه‌های عمومی برنامه‌های مختلفی از جمله نقد کتاب، نشست های کتاب خوان، شعرخوانی، بازدید دانش آموزان از کتابخانه ها، جمع خوانی، قصه خوانی، مسابقات، کارگاه نقاشی، خلاصه نویسی کتاب‌ها برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارای ۸۰ باب کتابخانه نهادی و مشارکتی است که از این تعداد ۵۰ باب نهادی و بقیه مشارکتی هستند. بیش از ۵۰ هزار نفر دراین کتابخانه‌ها عضویت دارند.