کد خبر: 42703
تاریخ انتشار: شنبه, 01 آذر 1399 - 12:26

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

با حضور استاندار یزد برگزار شد؛

تجلیل از برگزیدگان عرصه کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی در استان یزد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد
در مراسمی با حضور استاندار یزد و به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، از 12 کتابدار، کتابخوان و رئیس انجمن شهرستان برتر استان تجلیل شد.
تجلیل از برگزیدگان عرصه کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی در استان یزد

به گزارش لیزنا، آیین بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار پنج‌شنبه 29 آبان با حضور محمدعلی طالبی، استاندار یزد در کتابخانه مرکزی یزد برگزار شد.

در این مراسم که به صورت آنلاین در فضای مجازی پخش می‌شد، از 12 برگزیده استانی حوزه کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی تقدیر به عمل آمد.

در بخش انجمن‌های برتر شهرستان، از رضا زارع‌زاده، علیرضا نوکار و سیدمحمد رستگاری، فرمانداران شهرستان‌های مهریز، تفت و یزد به عنوان رؤسای برتز انجمن تقدیر شد.

در بخش کتابدار فعال در حوزه مجازی نیز از مریم هدایتی، مسئول کتابخانه حاج علی‌اکبر کاظمینی؛ فرحنازالسادات میرنژاد، مسئول کتابخانه حضرت زهرا(س) و ایمان مطهری‌نیا، مسئول کتابخانه فرخی یزدی هر سه از شهرستان یزد، تجلیل به عمل آمد.

وجیهه ابراهیمی، مسئول کتابخانه روستایی سیدالشهدا(س) اسلامیه شهرستان تفت؛ کبری ستار، مسئول کتابخانه روستایی شهید ذبیح‌الله شفیعی شهرستان ابرکوه و مرضیه زارع علی‌آبادی، مسئول کتابخانه روستایی شهدای بنادکوک شهرستان تفت نیز به عنوان کتابداران برتر در حزوه فعالیت‌های ترویجی معرفی و تقدیر شدند.

در بخش کتابخوانان برتر استانی نیز سه برگزیده از شهرستان‌های مهریز و یزد معرفی شدند.

زهرا زارع عصمت‌آبادی، عضو کتابخانه روستایی سمساریزدی شهرستان مهریز؛ عطیه خراسانی، عضو کتابخانه روستایی حاج علی‌اکبر محبوبی مهریز و راحله سلطانی، عضو کتابخانه شهید هدایت سلطانی شهرستان یزد نیز در این بخش حائز رتبه برتر استانی شدند و موردتقدیر استاندار یزد قرار گرفتند.

محمدعلی طالبی، استاندار یزد نیز در این مراسم به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی، از تلاش‌های یک‌ساله مدیرکل، کتابداران و کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان یزد قدردانی کرد.

در حاشیه این مراسم همچنین استاندار یزد یاد و خاطره مرحوم مهدی نیکوروش، کتابدار، ناشر و فرهنگی پیشکسوت استان را که در آستانه هفته کتاب سال جاری درگذشت، گرامی داشت.

آیین استانی گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان یزد امسال به دلیل شیوع کرونا و به منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، شرکت‌کننده حضوری نداشت و علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم به صورت زنده از طریق فضای مجازی با این برنامه همراه بودند.