کد خبر: 41258
تاریخ انتشار: سه شنبه, 29 بهمن 1398 - 09:40

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

به همت کتابداران کتابخانه امام خمینی (قدس سره) طرقبه برگزار شد؛

معرفی کتاب زن آقا در نشست کتابخوان نقش اجتماعی زنان

منبع : روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بینالود
به همت کتابداران کتابخانه امام خمینی (قدس سره) طرقبه نشست کتابخوان کتابخانه ای با موضوع نقش اجتماعی زنان برگزار شد.
معرفی کتاب زن آقا در نشست کتابخوان نقش اجتماعی زنان

به گزارش لیزنا، به همت کتابداران کتابخانه امام خمینی (قدس سره) طرقبه نشست کتابخوان کتابخانه ای با موضوع نقش اجتماعی زنان با حضور بانوان اعضای کتابخانه در تاریخ 28 بهمن ماه مصادف با ایام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها برگزار شد.

کتابدار کتابخانه امام خمینی (قدس سره) طرقبه در این نشست به معرفی کتاب زن آقا، اثر زهرا کاردانی از انتشارات سوره مهر پرداخت. نفیسه نیک کار اظهار داشت: کتاب زن آقا به خاطرات همسر یک روحانی مبلغ در یک سفر تبلیغی می پردازد و به بیان فعالیت ها و اقدامات روحانی مبلغ و زن آقا (همسر روحانی مبلغ) و جزئیات فرهنگی و آداب و رسوم و خرافات رایج در روستا می پردازد.

وی در ادامه معرفی کتاب با اشاره به تاثیر فعالیت اجتماعی زنان، گفت: زن آقا با فعالیت ها و رفتاری که در روستا دارد، نگاه روستائیان را به خیلی از مسائل تغییر می دهد و اصلاح می کند. از جمله مبارزه با خرافاتی که میان روستاییان شیوع دارد. پس از تعاملات صمیمانه و دوستانه ی زن آقا با زنان روستا، روستائیان عنوان می کنند که این زن آقا با زن آقاهای قبلی فرق می کند و بر اساس همین رفتار، زن آقا آموزشها و حرفهای لازم را با پذیرش بیشتر به روستاییان ارائه می کند.

در ادامه نشست اعضای کتابخانه کتاب های خوانده شده خود را به اشتراک گذاشتند و به معرفی کتاب هایی همچون مفاتیح الحیاه، دعوا سفر اولویت است و کتاب توجیه المسائل کربلا پرداختند.