کد خبر: 41266
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 30 بهمن 1398 - 04:48

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

از سوی کتابخانۀ آستان قدس رضوی انجام شد؛

اهدای کتاب به 40 مرکز در سراسر کشور

منبع : گنجینۀ رضوی
کتابخانۀ آستان قدس رضوی هم‌زمان با ایام ولادت حضرت زهرا(س) و چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، 12هزار جلد کتاب را به بیش از 40 مرکز در مشهد و شهرستان‌ها اهدا کرد.
اهدای کتاب به 40 مرکز در سراسر کشور

به گزارش لیزنا، به مناسبت گرامی‌داشت ایام ولادت حضرت زهرا(س) و چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، 40 مرکز در سراسر کشور از سوی کتابخانۀ آستان قدس رضوی مجهز به کتاب شدند. رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با بیان اینکه این منابع از محل کتاب‌های اهدایی به آستان قدس رضوی تأمین شده است، این حرکت را در راستای سیاست‌های کلی آستان قدس در جهت ترویج کتاب‌خوانی دانست.

 وی از لزوم گسترش دامنۀ وقف سخن گفت و اعلام کرد: ما این آمادگی را داریم که پذیرای نذرهای فرهنگی واقفان و خیران به صورت نقدی یا کتاب برای غنی‌سازی مراکز مختلف در سطح کشور باشیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدجلال حسینی همچنین از برنامۀ این سازمان برای خریداری هدفمند کتاب به منظور تأمین نیازهای منطقه‌ای و تخصصی مراکز مختلف سخن گفت و اظهار داشت: درصورتی که منابع مالی ما تأمین شود خرید کتاب‌ها با موضوعات گوناگون و اهدای آنها بر اساس نیاز مراکز از اولویت‌های این سازمان در سال آینده خواهد بود.

همچنین مسئول کتابخانه‌های وابستۀ درون‌شهری آستان قدس رضوی در خصوص 12هزار کتاب اهدایی تصریح کرد: این منابع به مراکز مختلف در مشهد و بیش از 10 شهرستان ارسال می‌شود که زندان مرکزی مشهد، دادگستری کل استان خراسان رضوی، دبستان روستای قلعه‌شیر تربت‌جام، دانشگاه نیشابور و همچنین مراکز مختلف در شهرستان‌های طبس، قائن، سبزوار، کاشمر، کلات، کرمان، ایرانشهر، اصفهان و گلبهار از جملۀ این مراکز است.

صفر صالحی همچنین اعلام کرد: از ابتدای سال جاری حدود 60هزار نسخه کتاب از این طریق به بیش از 150 مرکز در مشهد و شهرستان‌ها اهدا شده است. وی در ادامه از امانت بلندمدت کتاب به مراکز علمی‌آموزشی متقاضی در شهرستان‌ها سخن گفت و اظهار داشت: طی سال جاری حدود 65هزار نسخه کتاب که در امانت بلندمدت 6ماهه، یک ساله و دوساله قرار دارند، مجدداً تمدید شده است.

گفتنی است، علاقه‌مندان به وقف در حوزۀ کتاب و کتاب‌خوانی می‌توانند با مراجعۀ حضوری به کتابخانۀ مرکزی آستان قدس و بیش از 50 کتابخانۀ وابسته به آستان قدس رضوی در سراسر کشور، یا از طریق تلفن 138 از چگونگی فرایند این حرکت مطلع شوند.