کد خبر: 43892
تاریخ انتشار: یکشنبه, 23 خرداد 1400 - 12:39

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

معرفی برگزیدگان مسابقه طراحی کتابخانه عشایری

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
با پایان روند یافتن داوری آثار راه یافته به مرحله نهایی مسابقه ملی «طراحی کتابخانه عشایری» برگزیدگان و شایستگان تقدیر این مسابقه ملی معرفی شدند.
معرفی برگزیدگان مسابقه طراحی کتابخانه عشایری

به گزارش لیزنا، مسابقه ملی «طراحی کتاب‌خانه عشایری» به منظور ارائه طراحی کتابخانه‌ای قابل حمل برای خدمات‌رسانی به مردم شریف عشایر کشور، به همت نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور و با مشارکت فب‌لب ایران، برگزار شد.

در این مسابقه ملی بیش از ۴۰۰ تیم طراحی یا طراح مستقل ثبت نام اولیه را برای مشارکت در این مسابقه انجام دادند و در پایان نیز با مشارکت بیش از ۱۷۰ تیم این مسابقه ملی برگزار شد که طی آن مجموعه‌ ارزشمندی از ایده‌های نوآورانه برای طراحی و ساخت یک واحد سیار کتاب‌خانه عشایری به دبیرخانه مسابقه رسید.

آثار رسیده به دبیرخانه مسابقه طی روند داوری بر اساس معیارهای ۸گانه‌ای «نوآوری در طراحی و ساخت پذیری»، «قابل حمل بودن با وسائل نقلیه مرسوم»، «امکان حمل و نگه‌داری ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ کتاب و اقلام فرهنگی»، «طراحی درست مکانیزم احتمالی باز و بسته شوندگی طرح»، «فضاسازی کالبدی و پیرامونی ۴۰ تا ۶۰ مترمربعی»، «امکانات چندرسانه‌ای» و «امکان ارائه خدمات دولت الکترونیک» به صورت برخط مورد بررسی و ارزیابی دقیق هیئت داوران قرار گرفتند که بر این اساس برگزیدگان این جشنواره به شرح زیر معرفی شدند.

رتبه‌ اول: نگار محمدی، فرناز پیکان‌پور، محمود قربانی و محمد رجاییان

رتبه‌ دوم: الهه مرادی و حسین خراسانی

رتبه‌ سوم: احسان لسانی و محمدحسین اقلیدس

همچنین آثار زهره نژادبیگلری، سمانه طغیانی دولت آبادی، سینا رضایی نوایی، عطا خویی و همچنین اثر گروهی مژگان افشارفر، فرناز بیات، فاطیما مفید و محمد کاظم‌زاده به عنوان آثار شایسته تقدیر در مسابقه ملی «طراحی کتابخانه عشایری» معرفی شدند.

1220083.jpg

2220078.jpg

3220079.jpg

4220080.jpg

5220077.jpg

6220084.jpg

7220082.jpg

8220081.jpg