کد خبر: 44156
تاریخ انتشار: یکشنبه, 10 مرداد 1400 - 11:47

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

مراسم «در هجر مهاجر» برگزار می‌شود

منبع : پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور
محافل ادبی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به مناسبت گرامیداشت فعالیت‌های ادبی پژوهشگر برجسته افغانستان، مرحوم محمد سرور رجائی، مراسم «در هجر مهاجر» را بصورت مجازی برگزار می‌کند.
مراسم «در هجر مهاجر» برگزار می‌شود

به گزارش لیزنا، درپی درگذشت محمدسرور رجایی، نویسنده و پژوهشگر برجسته افغانستان، جمعی از شاعران داخلی و خارجی در محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور طی مراسمی با عنوان «در هجر مهاجر» به صورت مجازی گردهم می‌آیند. 

این مراسم  گرامیداشت روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه، ساعت ۱۴ به صورت مجازی از طریق اسکای روم برگزار می شود. علاقه‌مندان می‌توانند از طریق این نشانی در مراسم شرکت کنند.

گفتنی است محمد سرور رجایی، نویسنده و شاعر افغانستانی ساکن ایران در پی ابتلا به کرونا در سن ۵۲ سالگی درگذشت.

رجایی متولد ۱۳۴۸ کابل بود. وی از سال ۱۳۷۳ به ایران مهاجرت کرده و مدیریت خانه ادبیات افغانستان و مدیریت دفتر شعر و داستان افغانستان در حوزه هنری را بر عهده گرفت. کتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» یکی از آثار شاخص اوست. این کتاب مجموعه‌ای از خاطرات رزمندگان افغانستانی دفاع مقدس است که در حاشیه دیدار با رهبر انقلاب در خردادماه سال ۱۳۹۸ این کتاب را تقدیم ایشان کرد.

کتاب های «ماموریت خدا»، هفت‌ روایت از احمدرضا سعیدی شهید ایرانی جهاد اسلامی افغانستان، «در آغوش قلب‌ها»،«گل‌های باغ کابل» ، «در آغوش قلب‌‏ها»، «اشعار و خاطرات مردم افغانستان از امام خمینی» برخی از آثار منتشر شده سرور رجایی است.

این مراسم به صورت زنده از پایگاه اطلاع رسانی (www.iranpl.ir)، صفحه آپارات (www.aparat.com/iranpl) و صفحه اینستاگرام (www.instagram.com/iranplir) نهاد کتابخانه های عمومی کشور پخش می شود.