کد خبر: 41330
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 14 اسفند 1398 - 10:23

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

خدمات مجازی کتابخانه آستان قدس رضوی تا 15 فروردین99

منبع : گنجینه رضوی
کتابخانۀ مرکزی آستان قدس رضوی با وجود تعطیلی فیزیکی و منع حضور مراجعه‌کنندگان به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، خدمات خود را از طریق پایگاه کتابخانه دیجیتال به صورت فراگیر ادامه می‌دهد.
خدمات مجازی کتابخانه آستان قدس رضوی تا 15 فروردین99

به گزارش لیزنا، رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی با توجه به لزوم تعطیلی کتابخانه‌های عمومی به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری‌های ویروسی نظیر کرونا و آنفولانزا، از ارائه بسته خدمات ویژۀ این سازمان به اقتضای شرایط موجود تا تاریخ 15فروردین 1399 خبر داد. حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سیدجلال حسینی در این ارتباط تصریح کرد: بر مبنای این بستۀ ویژه، پایگاه کتابخانۀ دیجیتال آستان قدس رضوی با آدرس الکترونیک Digital.aqr.ir به صورت شبانه‌روزی به نیازهای مختلف متقاضیان پاسخ می‌دهد.

وی از وجود نسخۀ الکترونیک 10هزار جلد کتاب به صورت تمام‌متن در این پایگاه سخن گفت و اظهار داشت: این کتب از امکان امانت رایگان به متقاضیان به صورت الکترونیک برخوردار است. حسینی همچنین از ارائه خدمات دریافت الکترونیکِ منابع منتخب به صورت رایگان از طریق این پایگاه خبر داد و تشریح کرد: متقاضیان در این طرح می‌توانند منتخب نسخه‌های خطی، چاپ‌سنگی، اسناد، عکس‌ها، کتاب‌های چاپی و... را به صورت رایگان دریافت کنند.

وی پاسخ به پرسش‌های علمی از طریق سامانه پرسش از کتابدار کتابخانه دیجیتال به صورت آنلاین و آفلاین را یکی دیگر از خدمات این پایگاه خواند. حسینی همچنین تمدید خودکار منابع در دست امانت تا 15فروردین 1399، معرفی کتاب با امکان مطالعه چکیده، نمایشگاه تصویری آثار برگزیده، پایگاه موضوعی منابع مرتبط با ماه‌های مبارک رجب و شعبان و ایجاد پایگاه نشست‌های علمی و فرهنگی این سازمان همچون نشست‌های ادبی شمس و خوانش متون کهن و نشست‌های آموزشی و تخصصی را از دیگر خدمات این بستۀ ویژه ذکر کرد.

رئیس سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی همچنین از برگزاری آنلاین ویژه‌برنامه‌های سه‌شنبه‌های فرهنگی این سازمان خبر داد و اظهار داشت: در این مدت نفایس گنجینۀ رضوی طبق روال گذشته در قالب برگزاری سه‌شنبه‌های فرهنگی، معرفی و رونمایی خواهد شد که در این مدت این برنامه به صورت دیجیتال برگزار می‌شود.

حسینی همچنین در پایان، از ارائه خدمات جدید موزه‌های آستان قدس رضوی از طریق درگاه اینترنتی Museum.razavi.ir سخن گفت.

آخرین اخبار