کد خبر: 44337
تاریخ انتشار: یکشنبه, 21 شهریور 1400 - 08:05

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

بازگشایی کتابخانه های عمومی مشهد

منبع : اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی
با توجه به تغییر وضعیت شهرستان مشهد به نارنجی کلیه کتابخانه های عمومی اعم از مستقل و مشارکتی آماده ارائه خدمات به اعضا هستند.
بازگشایی کتابخانه های عمومی مشهد

به گزارش لیزنا، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه «کتابداری هیچ وقت تعطیل نیست»، گفت: در ایام قرنطینه و تعطیلی موقت کتابخانه ها، همکاران ما فعالیتهای موثر و مفیدی از قبیل برگزاری پویشها و مسابقات کتابخوانی، معرفی کتاب و نویسنده در صفحات مجازی شخصی و کتابخانه ای اینستاگرام، برگزاری نشستهای تخصصی معرفی کتاب با حضور نویسنده ها در بستر فضای مجازی اسکای روم و ... انجام داده اند.

وی در رابطه با بازگشایی کتابخانه های عمومی گفت: با توجه به تغییر وضعیت شهرستان مشهد به نارنجی کلیه کتابخانه های عمومی اعم از مستقل و مشارکتی از روز شنبه 20 شهریورماه  1400 آماده ارائه خدمات به علاقمندان و اعضا می باشند.

وی با بیان اینکه در وضعیت نارنجی فعالیت کتابخانه ها با محدودیتهای مواجه است، افزود: کتابخانه های عمومی مستقل و مشارکتی هر روز به جز ایام تعطیلات رسمی جهت ارائه خدمات کتابخانه ای فعال و سالنهای مطالعه نیز با 30% ظرفیت آماده ارائه خدمات هستند، استفاده از ماسک برای مراجعین الزامی و امانت کتاب به صورت قفسه باز و با انتخاب مستقیم عضو انجام می گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با اشاره به امکان استفاده از خدمات غیرحضوری در ایام کرونا، گفت: اعضای کتابخانه ها جهت امانت کتاب می توانند با استفاده از طرح «کتاب موتوری» در قالب تماس تلفنی و یا ارسال درخواست اینترنتی از راه های معرفی شده منابع مورد نظر خود را از کتابخانه درخواست و درب منزل دریافت نمایید.

وی تصریح کرد: شایان ذکر است که مدت تعطیلی کتابخانه ها به زمان عضویت اعضا اضافه و جرایم دیرکرد منابع امانتی نیز در این مدت بخشیده خواهد شد.

آخرین اخبار