بازدید اعضای کمیسیون نظام اطلاع‌رسانی از مرکز منطقه‌ای و ISC

 

به گزارش لیزنا، در این بازدید که با حضور آقایان دکتر سید امید فاطمی، دکتر بختیاری نژاد، دکتر زواران، دکتر تفقدی ، مهندس همتی  و خانم دکتر زندیان و پونه مهرتاش صورت گرفت، دکتر جعفر مهراد، رئیس مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به معرفی و ارائه تاریخچه  فعالیت ها و خدمات  مرکز و پایگاه در حوزه اطلاع رسانی پرداخته و به پرسش های حاضرین در این خصوص پاسخ گفتند.

پس از آن معاونین پژوهشی و اعضای هیات علمی به ارائه گزارشی در مورد همکاری مجلات داخل و خارج از کشور با سامانه ارسال مقالات الکترونیکی  با قالب XMLپرداخته و نحوه عملکرد سامانه همایش های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) و همچنین تعدادی از  زیرسیستم های  پایگاه از جمله  گزارش هاي استنادي نشريات فارسي و نمايه استنادي علوم ايران مورد معرفی و تشریح قرار دادند.

 

در ادامه این برنامه، اعضای کمیسیون نظام اطلاع رسانی ضمن تقدیر از تلاش های مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC)  در جهت اعتلای علمی کشور، پیشنهادات و نقطه نظرات خود را در جهت بهبود عملکرد و گسترش  فعالیت های این دو مرکز بین المللی اطلاع رسانی بیان نمودند.

 

در پایان مقرر شد به منظور همکاری های بین مرکز اطلاع رسانی علوم وفناوری و پژوهشگاه علوم وفناوری اطلاعات تفاهم نامه ای منعقد گردد که براین اساس نشست های تخصصی برای بررسی جزئیات این تفاهم نامه در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

اعضای کمیسیون نظام اطلاع رسانی در پایان جلسه دیداری از بخشهای مختلف مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم وفناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام بازدید به عمل آورده و از نمایشگاه قرآن های نفیس، دیوان های حافظ و سعدی و آثار فرهنگی ملل مختلف نیز دیدن نمودند.