کد خبر: 41526
تاریخ انتشار: یکشنبه, 07 ارديبهشت 1399 - 09:43

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

رئیس فرهنگسرای اندیشه خبر داد؛

رئیس اسبق رسانه ملی بیش از 200 جلد کتاب به کتابخانه فرهنگسرای اندیشه اهدا کرد

منبع : روابط‌عمومی فرهنگ‌سرای اندیشه
عزت‌الله ضرغامی، رئیس اسبق رسانه ملی در آستانه ماه مبارک رمضان بیش از 200 عنوان کتاب به کتابخانه فرهنگسرای اندیشه اهدا کرد.
رئیس اسبق رسانه ملی بیش از 200 جلد کتاب به کتابخانه فرهنگسرای اندیشه اهدا کرد

به گزارش لیزنا، ناصر امین‌زاده رئیس فرهنگسرای اندیشه با اشاره به ظرفیت مناسب کتابخوانی که در این روزها در اختیار مردم قرار دارد گفت: این روزها به دلیل بیماری کرونا بخش زیادی از زمان خود را در خانه سپری می‌کنیم. این خانه‌نشینی فرصت طلایی آشتی با یار مهربان را برایمان فراهم آورده است و چه خوب است کتاب‌های سودمندی را برای خواندن انتخاب کنیم.

وی افزود: اهدای کتاب یکی از سنت‌های فرهنگی پسندیده است که توسط بسیاری از اهالی ادب، فرهنگ و هنر انجام می‌شود. کتاب‌های بلااستفاده که برای مطالعه عموم مردم به کتابخانه‌ها اهدا می‌شود تا افراد بیشتری بتوانند آنها را مطالعه کرده و از مفاهیم عمیق آن استفاده کنند.

او از اهدای بیش از 200 جلد کتاب توسط رئیس اسبق رسانه ملی به کتابخانه فرهنگسرای اندیشه خبر داد و گفت: در همین راستا، مهندس عزت‌الله ضرغامی، رئیس اسبق سازمان صداوسیما و از شخصیت های برجسته فرهنگی در آستانه ماه مهمانی خداوند تعدادی از کتاب‌های شخصی خود را جهت کمک به فرهنگ مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی به کتابخانه فرهنگسرای اندیشه اهدا کرد. این کتاب‌ها با موضوعات مختلفی از جمله سیاست، مذهب، فرهنگ و فناوری است و بیش از 200 جلد کتاب فاخر می‌باشد.

رئیس سابق فرهنگسرای سرو ضمن تشکر از مهندس ضرغامی برای اهدای کتاب‌های ارزشمند خود گفت: ارزش کارها به نسبت اهمیت و تأثیر فردی و اجتماعی قابل سنجش است و بر اساس معارف دینی، هر کس اثر نیکی را بنیان گذارد، نسبت به آثار آن تا هر زمان که بماند مأجور است. باید اشاره کنم اکثر کتاب‌های اهدا شده بسیار عالی بوده و از ارزش مادی و معنوی بسیاری برخوردار است. به همین جهت بر خود لازم می‌دانم که از اقدام زیبای ایشان تقدیر کنم.

او با اشاره به سنت پسندیده اهدای کتاب بیان داشت: طرح اهدای کتاب باید به عنوان سنتی حسنه در بین مردم فرهنگسازی و نهادینه شود تا بتوان با این اقدام بخشی از نیازهای منابع کتابخانه‌ها در سطح کشور را مرتفع کرد. بی‌تردید پیشگامی مسئولین خصوصاً چهره های برجسته فرهنگی همچون مهندس ضرغامی در این امر بسیار مهم و الگوساز است.

این مدیر فرهنگی که پیش از این رئیس فرهنگسرای گلستان و فردوس نیز بوده است، تاکید کرد: بدون تردید مردم و مسئولین می‌توانند با اهدای کتاب به کتابخانه‌ها به رشد فرهنگی جامعه کمک شایانی نمایند و به نظرم چنانچه فقط نیمی از کتاب‌های بلا استفاده حبس شده در خانه‌ها و دفاتر کار اهدا شوند، بخش عمده کمبود منابع کتابخانه‌ای در جامعه در سطح کشور بین کتابخانه‌ها حل خواهد شد.

امین‌زاده در پایان کتاب، کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه را نماد توسعه جوامع بشری دانست و گفت: فراهم کردن امکانات و فرصت‌های مطالعاتی برای تمامی شهروندان و ترغیب و تشویق آنها به مطالعه، تفکر و اندیشه‌ورزی و غنی ساختن برنامه‌های فرهنگی با محوریت کتاب از اولویت‌های برنامه های ما در سال 99 در فرهنگسرای اندیشه می‌باشد.

لازم به ذکر است، در لیست کتاب‌های اهدا شده آثار ارزشمندی همچون گذر از فتنه 88، رهبر احیاگر، افسانه‌سازان هولوکاست، کشف تاریخ، بزم اهریمن، جلوه‌هایی از عاشورا، فرهنگ اخلاقی معصومین، بازی زندگی و شیوه این بازی، مبانی مدیریت اسلامی و الگوهای آن ارتباط‌شناسی و ... دیده می‌شود. این کتاب‌ها با تلاش مدیر کتابخانه فرهنگسرای اندیشه بلافاصله فهرست‌نویسی شده و در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

کتابخانه فرهنگسرای اندیشه واقع در بوستان اندیشه است و از منابع فارسی، لاتین، کودک و نوجوان و مرجع برخوردار است؛ این مرکز دارای 58613 جلد کتاب بوده و بیش از 4هزار عضو فعال دارد.