کد خبر: 41057
تاریخ انتشار: شنبه, 05 بهمن 1398 - 00:37

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

با هدف بررسی و تعیین تکلیف کتابخانه فردوس شهرستان ورامین انجام شد:

دیدار محمدهادی ناصری با فرماندار ورامین برای تعیین تکلیف کتابخانه فردوس

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران
محمدهادی ناصری : در صورت تعیین مکانی جدید، کتابخانه فرودس ورامین به سرعت به مکان جدید منتقل و تجهیز می شود.
دیدار محمدهادی ناصری با فرماندار ورامین برای تعیین تکلیف کتابخانه فردوس

به گزارش لیزنا، محمدهادی ناصری طاهری سرپرست اداره کل کتابخانه های استان تهران،سکینه خاتون مهدیان پور،محمدرضاکریمی رییس اداره کتابخانه های شهرستان جهت تعیین تکلیف کتابخانه فردوس با حسین کاغذلو فرماندار ورامین دیدار وگفتگو کردند.

در ابتدای این دیدار محمدهادی ناصری گفت : در صورت تعیین مکانی جدید، کتابخانه فرودس ورامین به سرعت به مکان جدید منتقل و تجهیز می شود.
وی افزود: جانمایی غیر کارشناسی صورت گرفته در احداث این کتابخانه در ورامین، باعث شد تا نتوان به خوبی از آن استفاده کرد،همچنین  وضعیت نامناسب ساخت این فضا باعث شده تا امروز برای بازسازی آن به هزینه بسیار زیادی نیاز باشد، حساسیت موضوع کتابخانه فردوس باعث شد تا چندین بار مسئولان استانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور از محل آن بازدید و نتیجه بررسی های خود را به مسئولان منتقل کنند.سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران آماده است تا در صورت تعیین یک مکان موقت، به سرعت نسبت به تجهیز آن اقدام کرده و کتابخانه فردوس را بار دیگر احیا کند.

در ادامه حسین کاغذلو فرماندار ورامین گفت:کتابخانه فردوس از پروژه‌های سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان ورامین در سال ۱۳۸۲ است که به دلیل جانمایی نامناسب، پس از مدتی فعالیت ،به حال خود رها شده است.
وی گفت: سال گذشته جلسه ای برای تعیین تکلیف این کتابخانه برگزار شد و مقرر گردید تا با واگذاری این ساختمان به شهرداری، زمینه احداث یک کتابخانه دیگر فراهم شود ولی اراده جدی از سوی مسئولان استان برای این امر وجود نداشت.
وی افزود: مردم انتظار دارند تا تکلیف این کتابخانه هر چه زودترمشخص شود و مسئولان موظفند تا بر اساس تکلیف قانونی، نسبت به این امر اهتمام داشته باشند.

کاغذلو اظهار کرد: جانمایی نامناسب این کتابخانه در مکانی که در آن زمان، کمترین تعداد منزل مسکونی در حاشیه آن قرار داشت، باعث شد تا وضعیت امروز به وجود آید و باید هر چه سریعتر این کتابخانه احیاء و مورد استفاده قرار گیرد.
وی گفت: مسئولان شهرستان ورامین نیز آماده اند تا همکاری لازم را با مسئولان نهادکتابخانه های عمومی استان تهران در خصوص راه اندازی این کتابخانه در مکانی جدید انجام دهند.

همچنین در ادامه این بازدید محمد هادی ناصری از کتابخانه های ولیعصر(عج)،علامه قطب الدین رازی و شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین بازدید و از نزدیک با کتابداران این کتابخانه ها دیدار و گفتگو کردند.