کد خبر: 41597
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 17 ارديبهشت 1399 - 14:11

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

نامۀ علیرضا مختارپور به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پیگیری مطالبات نهاد کتابخانه‌ها

منبع : لیزنا
 دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در نامه ای مورخ 18 فروردین 1399 خطاب به سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مطالبات نهاد کتابخانه ها را درخواست کرده است.
نامۀ علیرضا مختارپور به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پیگیری مطالبات نهاد کتابخانه‌ها

به گزارش لیزنا، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، در نامه ای مورخ 18 فروردین 1399 خطاب به سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیأت امنای کتابخانه های عمومی کشور به بیان مشکلات و مسائل اساسی نهاد کتابخانه ها پرداخته و در مورد بودجه و منابع مالی این نهاد مطالبی را بیان کرده و برای حل مشکلات پیشنهادهایی را ارائه داده است.

پیشنهادهای ارائه شده در این نامه به شرح زیر است:

  1. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با کمک این نهاد طرحی را تهیه و با پشتیبانی و اهتمام حضرتعالی در توجیه هیأت محترم دولت به تصویب برسد و سازمان برنامه و بودجه کشور موظف به اختصاص ردیف فصل یک حداقل درباره کارکنان رسمی و پیمانی نهاد گردد.
  2. حضرتعالی دستور دهید طرحی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری این نهاد تهیه و نهاد کتابخانه های عمومی کشور به سازمانی در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد تبدیل شود که برخی از مشکلات ناشی از عدم فصل یک یا موضوع ردیف های مربوط به کتابخانه های عمومی در ردیف های وزارت فرهنگ و ارشاد و نیز مشکلات ناشی از اختلاف تملک و بهره برداری از فضای مشترک یا مالکیت دولتی و... تماماً حل و فصل شود.
  3. پیشنهاد دیگر برگزاری جلسه ای فوری با مسئولین موثر در دولت محترم است از جمله جناب آقای جهانگیری و ... که با حضور حضرتعالی گزارشی از وضع نهاد ارائه و منجر به تصمیم گیری جدی گردد. ان‌شاءالله

متن کامل نامه به همراه جدول پیوست را می توانید در ادامه مشاهده نمایید.

 

01.jpg

02.jpeg

03.jpeg

04.jpeg

05.jpeg

06.jpeg