کد خبر: 41773
تاریخ انتشار: سه شنبه, 13 خرداد 1399 - 17:02

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

در راستای پویش اهدای کتاب، اهدای آگاهی؛

اهدای بخشی از مجموعه شخصی امام جمعه تبریز به کتابخانه مرکزی

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی
حضرت حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، 1339 جلد کتاب  از مجموعه کتابخانه شخصی خود به ارزش حدودی600 میلیون ریال را به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا کرد.
اهدای بخشی از مجموعه شخصی امام جمعه تبریز به کتابخانه مرکزی

به گزارش لیزنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی آل هاشم، همزمان با سومین سالروز انتصاب به عنوان نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در اقدامی ارزشمند و به منظور گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و غنای هرچه بیشتر منابع کتابخانه های عمومی استان، تعداد 1339 جلد انواع کتاب از مجموعه شخصی خود را به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا کرد.

حضرت حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم پیش­تر نیز در مراسم عبادی، سیاسی و فرهنگی نماز جمعه تبریز در باب جایگاه کتاب، کتابخوانی و اهدای کتاب تاکید نموده بود که هیچ مقوله ای و هیچ وسیله ای جای کتاب را نمی گیرد. با کتاب مانوس باشیم و بعد از مانوس شدن خود آن را در اختیار دیگران نیز قرار بدهیم. هرکسی در خانه کتابی دارد که آن را مطالعه کرده در خانه نگه ندارد آن را به کتابخانه های عمومی اهدا نماید با همان یکی یکی کتابهاست که وضعیت کتاب و کتابخوانی در کتابخانه و جامعه رونق می یابد.

شایان ذکر است اداره کل کتابخانه های عمومی استان در سال 1399 طرح طرح سراسری «اهدای کتاب اهدای آگاهی» به منظور ارتقاء فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تامین و تقویت منابع کتابخانه‌های عمومی، ایجاد حس همبستگی در میان مردم،  ایجاد تعلق در تامین منابع کتابخانه‌ها و معرفی کتابخانه‌ها عمومی و ... برگزار می نماید.

در این طرح مردم فرهیخته استان می توانند با مراجعه به نزدیکترین کتابخانه عمومی، کتاب های خوانده شده و بدون استفاده خود را برای استفاده دیگران به کتابخانه هدیه کنند.           

فرهنگ سازی به منظور اهدای کتاب های مفید و بدون استفاده موجود در منازل و ادارات، فراهم کردن امکان دسترسی کتاب خوانان و علاقه مندان به کتاب و منابع خواندنی، صرفه جویی در هزینه های تأمین منابع اطلاعاتی و شناساندن کتابخانه به عموم مردم و تشویق به ارتباط با کتابخانه عمومی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.