31 خرداد، دوازدهمین دوره جایزه کتاب فصل

 

  

  

به گزارش به گزارش پایگاه خبری کتابداری و اطلاع رسانی ایران (لیزنا) به نقل از خبرگزاری مهر، دوره جدید جایزه کتاب فصل کتابهای زمستان 1388 را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

مهلت ارسال آثار منتشرشده در زمستان 88 به دبیرخانه این جایزه اخیراً به پایان رسیده و ارزیابی آثار در 11 حوزه کلیات، فلسفه و روانشناسی، دین، علوم اجتماعی، علوم خالص، علوم کاربردی، هنر، ادبیات، تاریخ و کودک و نوجوان در حال انجام است.

 

بر اساس آیین­نامه جایزه کتاب فصل داوریها در چند مرحله انجام می­شود: 1- ابتدا تمام کتابها از سوی گروه داوران مربوطه مورد ارزیابی قرار می­گیرد و آثاری که حداقل یک رأی مثبت را احراز کنند، به مرحله دوم داوری راه می­یابند. 2- کتاب­های راه‌یافته به مرحله دوم از سوی دو داور ارزیابی می­شوند.

در این مرحله کتاب­هایی که از 100 امتیاز حداقل 80 امتیاز را کسب کنند، به مرحله نهایی راه می­یابند. 3- در مرحله نهایی جایزه هم که با حضور سرداوران و دبیر علمی برگزار می‌شود، آثار راهیافته به این مرحله مورد بررسی نهایی قرار می­گیرد و چنانچه امتیاز اثر 90 و بیش از 90 باشد، به­عنوان برگزیده و در غیر این صورت به­ عنوان شایسته تقدیر معرفی خواهد شد