طی حکمی
زینب پاپی مدیر کل پژوهش، کتابداری و آموزش کتابخانه ملی شد

 به گزارش لیزنا، آیین تودیع و معارفه مدیرکل دفتر حقوقی و امور استانها و مدیر کل پژوهش، کتابداری و آموزش سازمان روز سه شنبه 8 مرداد با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

بروجردی با بیان اینکه تلاش مدیران در پیشرفت و ارتقاء سازمان بر کسی پوشیده نیست گفت: تغییر و تحول ها در سیستم های مدیریتی به این جهت است که تجارب از مدیری به شخص دیگر انتقال پیدا کند. رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: رویکرد انتخاب مدیریت فارغ از بحث های تخصصی در نگاه اعتقادی، مختصاتی را تعریف می‌کند که حائز اهمیت بوده در این باره باید گفت،امانت را با باید به اهل آن سپرد،برهمین اساس انتخاب افراد توانا در حوزه کار و امانت‎دار از اهمیت بسزایی برخوردار است.

به گفته وی؛ انتقال تجربه، بهره گیری از رویکردها و دیدگاه‌های جدید در این مسیر می‌تواند گامی رو به جلو باشد. رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یادآور شد: مدیران جدید باید تلاش‎هایی را که طی دوره‎های پیشین و توسط مدیران قبلی صورت گرفته است را نفی نکرده و در زمینه تکمل فعالیت‎های صورت گرفته حرکت را آغاز کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بحث کارآفرینی پرداخت و بیانکرد: همه می توانند کارآفرین باشند و در این میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران باید منشاء درآمد باشد و با چنین رویکردی به خودکفایی برسد.

در ادامه رضا خانی پور گفت: بعد از توحید و عبودیت، بالاترین ارزش خدمت به مردم و جامعه است لازم است از مدیریت و سایر پرسنل که فرصت خدمت‌رسانی را برای من مهیا کردند قدردانی کنم.

مدیرکل سابق پژوهش، کتابداری و آموزش افزود: امید است در یوم الله قیامت به درستی پاسخگو باشیم و بتوانیم به سلامت، ایمان و عبودیت خود را از دنیا عبور دهیم.

خانی پور با بیان اینکه همیشه نیاز به تغییر، نقد و شاخص وجود دارد، اضافه کرد: شاخص عملکردی ما قرآن، پیامبران وعلما هستند.

مدیرکل سابق پژوهش، کتابداری و آموزش به آیاتی از کلام خدا مبنی بر عمل صالح و پاسخگویی بنده ها در روز قیامت اشاره کرد و گفت: امروز، روز عمل است.

وی با آرزوی توفیق برای مدیر کل جدید پژوهش، کتابداری و آموزش سازمانگفت: بدون شک از داشته ها و دانسته های خود چیزی را دریغ نخواهم کرد و کماکان جهت انتقال تجارب به مدیریت جدید، همکاری خواهم داشت.

در ادامه زینب پاپی مدیر کل جدید پژوهش، کتابداری و آموزش سازمان ضمن قدردانی از ریاست سازمان بابت حسن نظر و اعتماد وی، گفت: آقای خانی پور اخلاق مداری را معیار عمل خود قرار داده بودند.

وی یادآور شد: بدون شک تجارب ارزشمند مدیران پیشین به آقای خانی پور رسیده بود و امروز این تجارب از وی به بنده می رسد. امید است بنده نیز بتوانم این امانت را به بهترین شکل به مدیران پس از خودم بسپارم.

فریبزر خسروی معاون کتابخانه سازمان، ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های مدیرکل سابق این بخش و آرزوی موفقیت برای مدیرکل جدید گفت: همکاری با آقای خانی پور برای بنده غنیمت گران بهایی بود.

سمیه توحید لو معاون معاون آموزش، پژوهش و منابع دیجیتال سازمان گفت: باورمان بر این است کسی از این سیستم خارج نمی شود بلکه یک نفر به جمع ما اضافه می شود و امید است همچنان در فرآیند فعالیت‌ها از تجارب آقای خانی پور بهره کافی و لازم را ببریم.

وی ضمن ابراز خرسندی از اینکه نیروی جوان و قدیمی سازمان امروز در مسئولیت بخش پژوهش، کتابداری و آموزش سازمان قرار گرفته است یادآوریکرد: درصد قابل توجهی از پرسنل این سازمان را خانم ها تشکیل می دهند و امید است با هماهنگی های بیشتر در تسریع و ارتقای امور موفق تر ظاهر شویم.

در پایان این مراسم رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، لوح تقدیر و حکم انتصاب را به مدیران کل سابق و جدید پژوهش، کتابداری و آموزش سازمان اهداء کرد.