کد خبر: 42327
تاریخ انتشار: سه شنبه, 01 مهر 1399 - 08:02

داخلی

»

کتاب

برگزاری نشست «جایگاه سخن نزد شمس تبریزی»

منبع : شهر کتاب
سی‌وچهارمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی شمس تبریزی با عنوان «جایگاه سخن نزدشمس تبریزی» به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.
برگزاری نشست «جایگاه سخن نزد شمس تبریزی»

به گزارش لیزنا، سی‌وچهارمین نشست از مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ی شمس تبریزی در روز چهارشنبه دوم  مهر ساعت ۱۵ با سخنرانی دکتر ایرج رضایی به «جایگاه سخن نزدشمس تبریزی» اختصاص دارد که به‌صورت مجازی پخش خواهد شد.

شمس، بی‌شک یکی از صرّافان و نقادان بزرگ سخن در فرهنگ ماست. اگر بخواهیم آموزه‌های شمس را صرفا از منظرِ نیازهای انسان امروز ایرانی، بنگریم و بسنجیم؛ با دلیری می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین درس‌های شمس که واجد اهمیت بسیار است و سزاوار توجه و درنگ فراوان، نگاه تازه و ممتاز و متمایز اوست به مقوله‌ی سخن.

 در روزگاری که سخن‌ها به کردار بازی شده و پُرگویی و پراکنده‌گویی و ژاژخایی، چه در عرصه‌ی روابط فردی و چه در عرصه‌های عمومی و اجتماعی، مذهبِ مختارِ زمانه؛ مجموع نظرگیرِ سخنان شمس در باب سخن، و تاملات عمیقی که از او در این باب به یادگار مانده، می‌تواند در اصلاح کژی‌ها و ناموزونی‌های سخن، بس کارساز و گره‌گشا باشد.  شمس، بی شک یکی از صرّافان و نقادان بزرگ سخن در فرهنگ ماست.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به صفحه‌ی اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter این درس‌گفتار را به صورت زنده مشاهده کنند.

برچسب ها :