کد خبر: 43925
تاریخ انتشار: یکشنبه, 30 خرداد 1400 - 08:15

داخلی

»

کتاب

شازده کوچولو به چاپ نوزدهم رسید

منبع : انتشارات قدیانی
کتاب «شازده کوچولو» اثر «آنتوان دوسنت اگزوپری» به چاپ نوزدهم رسید.
شازده کوچولو به چاپ نوزدهم رسید

به گزارش لیزنا، کتاب «شازده کوچولو» اثر «آنتوان دوسنت اگزوپری» و ترجمه «مصطفی رحماندوست» به چاپ نوزدهم رسید .این کتاب به بیش از 250 زبان و گویش ترجمه شده و با فروش بیش از 200 میلیون نسخه یکی از پر فروش ترین کتاب های تاریخ محسوب می شود. این کتاب به عنوان بهترین کتاب قرن 20 در فرانسه انتخاب شده است.

سال 1935، هواپیمای سنت اگزوپری، که برای شکستن رکورد پرواز بین پاریس و سایگون تلاش می کرد، در صحرای بزرگ آفریقا دچار نقص فنی شد و به ناچار در همان جا فرود آمد. همین سانحه دستمایه الهام شازده کوچولو شد که در آن شخصیت قهرمان داستان، خلبانی بی نام، پس از فرود در بیابان با پسر کوچکی آشنا می شود. پسرک به خلبان می گوید از اخترکی دور دست می آید و آنقدر آنجا زندگی کرده که روزی تصمیم می گیرد برای اکتشاف اخترک های دیگر خانه را ترک کند. او هم چنین برای خلبان از گل سرخ محبوبش می گوید که دل در گرو عشق او دارد. خلبان و شازده چاهی را می یابند که آنها را از تشنگی نجات می دهد اما در نهایت شازده کوچولو...

کتاب «شازده کوچولو» جزو کتاب های برگزیده نخستین جشنواره کتاب برتر انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان سال 1385 است. مؤسسه انتشارات قدیانی این کتاب را در نوبت چاپ نوزدهم، تیراژ 4400 نسخه، قطع وزیری با قیمت 40000 هزارتومان در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داد.

علاقه مندان می توانند براي تهيه اين كتاب علاوه بر مراجعه به كتاب فروشي هاي معتبر سراسر كشور، براي خريد اينترنتي آن به نشاني الكترونيكي www.ghadyani.org  نشر قدياني نيز مراجعه كنند.