کد خبر: 44118
تاریخ انتشار: دوشنبه, 04 مرداد 1400 - 12:31

داخلی

»

کتاب

برگزاری مسابقه کتابخوانی «کتاب‌های نارنجی»

منبع : مجمع ناشران انقلاب اسلامی
مسابقه کتابخوانی «کتاب‌های نارنجی»از  دهم تیرماه ۱۴۰۰ تا دهم مرداد‌ماه ۱۴۰۰ در حال برگزاری است.
برگزاری مسابقه کتابخوانی «کتاب‌های نارنجی»

به گزارش لیزنا، مسابقه کتابخوانی «کتاب‌های نارنجی»از  دهم تیرماه ۱۴۰۰ تا دهم مرداد‌ماه ۱۴۰۰ در حال برگزاری است. انتشارات قدیانی  در واحد کودک و خردسال خود، مجموعه کتابی را با عنوان «کتاب‌های نارنجی» تدارک دیده که مختص تمام روزهای سال است. این مجموعه کتاب در چند قطع مختلف توسط ناشر چاپ و وارد بازار نشر شده است؛ دوازده کتاب برای دوازده ماه سال در قطع وزیری و ۵۲ کتاب برای ۵۲ هفته سال در قطع خشتی کوچک. این مجموعه در پنجمین جشنواره ادبی پروین اعتصامی به عنوان اثر شایسته تقدیر معرفی شد و در نهایت، دوازده کتاب برای دوازده ماه سال در قطع رحلی طراحی شد و با دو زبان فارسی و انگلیسی به مخاطبان عرضه می‌شود.

فریبا کلهر و فروزنده نامجو  در «کتاب‌های نارنجی» داستان‌هایی را خلق کرده‌اند که هر کدامشان نکته‌ای را در بطن خود پرورانده است.

داستان‌های این مجموعه گاهی درباره اشیا یا حیوانات گوناگون و گاهی درباره پیرامون زندگی انسان است. تصاویر به گونه‌ای طراحی شده که فهم داستان را برای کودکان ساده‌تر کرده است. محتوای داستان‌ها به گونه‌ای است که علاوه بر سرگرمی، درس‌های اخلاقی ازجمله کمک کردن به دیگران، همکاری، برنامه‌ریزی برای آینده و بسیاری مفاهیم ارزشمند دیگر را به همراه دارد.

برخی از داستان‌های این مجموعه تخیلی بوده و برخی ریشه در اصالت و قدمت تاریخی ایران دارد. برخی دیگر هم نمونه به‌روز‌شده داستان‌های قدیمی است.

این کتاب در واحد کودک و خردسال انتشارات قدیانی (کتاب‌های بنفشه) منتشر شده است و به تازگی، پویشی با عنوان پویش پویا برای جلد چهارم این کتاب در حال برگزاری است. این پویش با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه، انتشارات قدیانی و شبکه پویا برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش می‌توانند از دهم تیرماه ۱۴۰۰ تا دهم مرداد‌ماه ۱۴۰۰ کتاب را تهیه کرده و به سؤالات مسابقه پاسخ دهند. برای تهیه کتاب می‌توانند عدد ۳ را به ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۰۰۰ ارسال کرده، یا به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور مراجعه کنند.

جوایز این دوره از پویش پویا ۱۰۰ میلیون ریال وجه نقد خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان آن اهدا خواهد شد.

 

برچسب ها :