کد خبر: 41396
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 06 فروردين 1399 - 06:45

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ؛

دسترس پذیری رایگان به بیش از 400 هزار منبع

منبع : روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
دسترسی به کتابخانه ملی دیجیتال این سازمان با 13 هزار عکس تاریخی، حدود 37 هزار نسخه خطی، 15 هزار کتاب چاپی نفیس، 4 هزار کتاب چاپ سنگی، 100 هزار پرونده و 220 هزار پایان نامه برای اعضا از خارج از سازمان باز شده است.
دسترس پذیری رایگان به بیش از 400 هزار منبع

به گزارش لیزنا، در راستای مسئولیت اجتماعی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در مقابله با شیوع گسترده ویروس کرونا و با هدف توزیع عادلانه اطلاعات و تقویت منابع مورد نیاز پژوهشگران در دوران تعطیلی تالارها، بخشی از منابع کتابی و غیر کتابی این سازمان دسترس پذیر شده است. دسترسی به کتابخانه ملی دیجیتال این سازمان با 13 هزار عکس تاریخی، حدود 37 هزار نسخه خطی، 15 هزار کتاب چاپی نفیس، 4 هزار کتاب چاپ سنگی، 100 هزار پرونده و 220 هزار پایان نامه برای اعضا از خارج از سازمان باز شده است.

اعضا می توانند جهت دسترسی به این کتابخانه از طریق آدرس http://dl.nlai.ir/ و با وارد کردن شماره عضویت به عنوان شماره کاربری و کدملی به عنوان پسورد از مدارک کتابخانه دیجیتال استفاده کنند.

عضویت و استفاده از این پایگاه رایگان است و همه اعضای فعال سازمان اسناد و کتابخانه ملی از سال 1392 تاکنون به صورت پیش فرض عضو پایگاه کتابخانه و اسناد دیجیتال سازمان شده اند که می توانند با استفاده از شماره عضویت و کدملی به راحتی از این منابع استفاده کنند.