کد خبر: 41906
تاریخ انتشار: یکشنبه, 08 تیر 1399 - 10:22

داخلی

»

کتابخانه و کتابداری

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شد

منبع : روابط عمومی کتابخانه مجلس شورای اسلامی
 با حکم دکتر محمدباقر قالیباف، حجت‌الاسلام و المسلمین قاسمیان رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شد

به گزارش لیزنا، دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان را به ریاست کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس منصوب کرد. در متن این حکم آمده است:

حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای غلامرضا قاسمیان 

نظر به تعهد دینی و انقلابی و سوابق پژوهشی، قرآنی و حوزوی، جنابعالی را به عنوان «رئیس کتابخانه، موزه و مرکز اسناد» مجلس شورای اسلامی منصوب می‌نمایم. 

انتظار می‌رود با تاکید بر رویکردهای تحول کارآمدسازی، هوشمندسازی و مردمی‌سازی و با بهره‌گیری از دانش‌ها و فناوری‌های جدید نسبت به گردآوری، سازماندهی، پژوهش و اشاعه آثار حقوقی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با تاکید بر اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی، حفظ و نگهداری میراث ملی و ارائه خدمات به نمایندگان محترم مجلس و سایر مراکز، برنامه‌ریزی و اقدام نمایید. 

توفیق روزافزون جنابعالی را در انجام این مسئولیت خطیر از خداوند منان مسئلت می نمایم. 

گفتنی است؛ حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف می‌باشد و پیش از این معاون اسبق پژوهش حوزه‌های علمیه استان تهران، استاد دروس عالی حوزه و دوره‌های دکتری دانشگاه و پژوهشگر در حوزه‌های قرآنی، فقهی، اصولی  بوده است.

وی همچنین مؤسس طرح حوزوی و تحولی «مدارس علمیه مشکات» نیز بوده و سابقه بیش از سی سال کار جهادی در عرصه محرومیت‌زدایی و تأسیس قرارگاه جهادی امام رضا(ع) را در کارنامه خود دارد.