کد خبر: 41164
تاریخ انتشار: یکشنبه, 20 بهمن 1398 - 04:06

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

افتتاح کتابخانه عمومی بهشت رباط‌کریم + عکس

منبع : لیزنا
همزمان با ایام دهه فجر و با حضور استاندار تهران کتابخانه عمومی بهشت رباط‌کریم افتتاح شد.
افتتاح کتابخانه عمومی بهشت رباط‌کریم + عکس

به گزارش لیزنا، همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور استاندار تهران، نماینده مردم بهارستان و رباط‌کریم در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه رباط کریم، نصیرشهر و پرند؛ سرپرست اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران؛ فرماندار رباط‌کریم؛ شهرداران رباط کریم، نصیرشهر و پرند؛ اعضا شورای اسلامی شهرهای رباط کریم، نصیرشهر و پرند؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی رباط کریم و جمعی از علاقه‌مندان به کتابخوانی، کتابخانه عمومی بهشت رباط‌کریم افتتاح شد.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در حاشیه این مراسم اظهار داشت؛ توسعه پایدار با ارتقا دانش اقشار جامعه از طریق کتابخوانی و کتاب که بهترین دوست وهمدم و یکی از ارزشمندترین کارها برای پر کردن اوقات فراغت است میسر خواهد بود.

وی بحث گسترش فضاهای فرهنگی به خصوص کتابخانه عمومی را یک ضرورت در جوامع دانست و افزود؛ ما هرچقدر بتوانیم در این زمینه تلاش کنیم تا شرایطی فراهم شود که همه علاقه‌مندان به کتابخوانی بتوانند علاوه بر مطالعه کتاب‌های درسی و تخصصی به کتاب‌های عمومی و فضایی برای کتابخوانی دسترسی آسان داشته باشند در این زمینه موفق خواهیم شد.

محسنی بندپی گفت؛ یکی از بهترین راهکارها برای اینکه افراد جامعه پذیری، نقدپذیری و ارتقا دانش و مهارت اجتماعی و عمومی داشته باشند و ارتقا سطح فرهنگ و دانش عمومی در جامعه تسهیل شود، توسعه فضاهای کتابخانه‌ای است.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان تهران تصریح کرد؛ در همین راستا به همت فرمانداری، شهرداری، کتابخانه‌های عمومی تهران، شورای شهر و سایر دست‌اندرکاران در این زمینه شاهد افتتاح کتابخانه عمومی بهشت در نصیر شهر شهرستان رباط کریم هستیم که کار بسیار پرارزشی است.

کتابخانه بهشت با زیربنای ۵۰۰ متر مربع و ظرفیت بیش از ۱۵ هزار جلد کتاب، دارای بخش‌های مختلفی از جمله مخزن اصلی و مرجع، سالن‌های مطالعه مجزا، بخش کودک مستقل، بخش نشریات و بخش‌های رفاهی و خدماتی است.

IMG_7396_Copy.jpg

IMG_7400_Copy.jpg

IMG_7421_Copy.jpg

IMG_7422_Copy.jpg

IMG_7431_Copy.jpg

IMG_7444_Copy.jpg

IMG_7458_Copy.jpg

IMG_7459_Copy.jpg

IMG_7477_Copy.jpg

IMG_7486_Copy.jpg

IMG_7493_Copy.jpg