کد خبر: 46643
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 25 آبان 1401 - 14:42

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

فاز دوم کتابخانه عمومی عظیمی گراش افتتاح شد

منبع : لیزنا
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در مراسم بهره‌برداری فاز دوم کتابخانه عمومی عظیمی گراش، بر لزوم ارتقای فرهنگ برای داشتن کشوری توسعه یافته تأکید کرد.
فاز دوم کتابخانه عمومی عظیمی گراش افتتاح شد

به گزارش لیزنا آیین افتتاح فاز دوم کتابخانه عمومی عظیمی گراش روز دوشنبه ۲۳ آبان‌ماه، با حضور روح الله منوچهری، مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس؛ محمود طاهرزاده، فرماندار گراش؛ طاهره فروزش، بخشدار مرکزی گراش، خانواده خیرنیک اندیش مرحوم رضا عظیمی، سیما برزین، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گراش و جمعی از مسئولین و مردم اهل فرهنگ گراش برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در این آیین ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی و قدردانی از اقدام نیک خیرین کتابخانه ساز و کتابخانه یار عنوان کرد: شهرستان گراش از منظر وجود خیرین نیک اندیش در استان فارس مشهور است؛ هرگاه صحبت از کار خیر و نیک اندیشی می شود اولین جایی که به ذهن متبادر می شود، شهر گراش است. نیت فرد خیر است که به کار برکت می دهد و باعث ایجاد اتفاقات خوبی می شود.

وی ادامه داد: کار خیری که در حوزه والای کتاب و کتابخوانی انجام شود، نشان دهنده نگاه بلند مدت و آینده نگرانه خیران و سرمایه گذاری برای آینده است. ساخت این کتابخانه نیز با تلاش خانواده زنده یاد رضا عظیمی به ثمر نشست. ایمان داریم این کتابخانه مأمنی خواهد شد برای کودکان و نوجوانان این شهر که آینده این دیار و کشور به دست توانای آنان رقم خواهد خورد.

روح الله منوچهری با اشاره به پروژه کتابخانه عمومی عظیمی گفت: این کتابخانه با زیربنای ۱۰۷۰ متر مربع و در دو طبقه ساخته شده است و برای تجهیز آن از به روزترین و بهترین تجهیزات استفاده شده است و تقدیم مردم خوب گراش می شود. امیدواریم مردم به ویژه کودکان و نوجوانان از این فرصت فراهم شده حداکثر استفاده را ببرند.

این مدیر حوزه کتاب و کتابخوانی بیان کرد: اگر بخواهیم کشوری توسعه یافته داشته باشیم باید فرهنگ خود را ارتقا دهیم. امیدواریم بیش از پیش شاهد حضور چشمگیر خیرین در این حوزه باشیم.

محمود طاهرزاده، فرماندار گراش نیز در این مراسم ضمن ادای احترام به شهدای مدافع حرم و تشکر از خانواده عظیمی عنوان کرد: خوشبختانه در شهرستان گراش همواره خیرین پای کار بوده و هستند که این یکی از نقاط قوت این شهرستان گراش است.

وی ضمن تشکر از خانواده مرحوم عظیمی ادامه داد: در گذشته خیرین در حوزه آموزشی و بهداشتی ورود می کردند؛ اما در حال حاضر در حوزه های دیگر همچون ارتقای زیرساخت های فرهنگی وتوسعه کتاب و کتابخوانی اقدام می کنند که جای قدردانی دارد.

رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گراش تصریح کرد: کتاب و کتابخوانی همواره مظلوم واقع شده است به ویژه در حال حاضر که فضای مجازی دنیای کتاب را آلوده کرده است. اینها برای ما دغدغه است در این شرایط باید جوانان را به سمت کتابخوانی سوق دهیم.

گفتنی است پروژه ساختمان عمومی عظیمی شهر گراش به همت خانواده زنده یاد رضا عظیمی ساخته و توسط اداره کل کتابخانه های عمومی تجهیز شده است. این کتابخانه در دو فاز به بهره برداری رسید، مرحله  نخست آن در سال ۱۳۹۸ و فاز دوم این کتابخانه با اضافه شدن ۵۷۰ متر همزمان هفته کتاب سال ۱۴۰۱ افتتاح شد.