کد خبر: 41666
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 25 ارديبهشت 1399 - 13:47

داخلی

»

کتابخانه‌های عمومی

به منظور برنامه ریزی سالانه برای فعالیت های کتابخانه ای؛

برگزاری اولین جلسه انجمن سال جاری در شهرستان مشکین شهر

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل
اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی اردبیل با هدف برنامه ریزی فرهنگی در شهرستان مشکین شهر برگزار شد.
برگزاری اولین جلسه انجمن سال جاری در شهرستان مشکین شهر

به گزارش لیزنا، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مشکین شهر با حضور اکبر صمدی، فرماندار؛ پروانه رضاقلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ رحیم انوری، شهردار؛ در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار مشکین شهر در این جلسه با بیان اقدامات قابل توجه کتابخانه های عمومی شهرستان مشکین شهر در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و کتابخوانی بصورت الکترونیکی اظهار داشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین سلامتی کارکنان و اعضای کتابخانه ها، این مرکز فرهنگی نیز همانند سایر مراکز تعطیل شدند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مشکین شهر خاطر نشان کرد با محدود شدن فعالیت فیزیکی کتابخانه ها، بستر مناسبی در فضای مجازی توسط کتابخانه های عمومی به منظور برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و پویش های کتابخوانی به صورت الکترونیکی راه اندازی شد.

وی با اشاره به کلنگ زنی نهمین کتابخانه عمومی این شهرستان در شهر جدید قصابه همزمان با ولادت امام حسن المجتبی در هفته گذشته گفت: منابع اعتباری این پروژه فرهنگی پیش بینی شده است و امیدواریم با تکمیل این پروژه نیاز های فرهنگی شهر قصابه برطرف شود.

 صمدی در ادامه سخنان خود ساماندهی، تجهیز،روزآمد سازی و اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی را مستلزم حمایت های مالی و معنوی دانست و تصریح کرد: شهرداری مشکین شهر با پرداخت حق السهم کتابخانه ها از بابت نیم درصد، کتابخانه های عمومی را در اجرای برنامه های فرهنگی همراهی کند.

وی به رسالت خطیر سایر اعضای انجمن نیز در پشبرد فعالیت های فرهنگی اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های توریستی و گردشگری مشگین شهر و استقبال قابل توجه گردشگران از جاذبه های گردشگری این شهرستان، نهاد های فرهنگی و اعضای انجمن کتابخانه های عمومی، پیوست های فرهنگی را در کنار سایر برنامه ها لحاظ نمایند.

در ادامه این جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان طی سخنانی اظهار داشت: در طول مدت تعطیلی مراکز فراهنگی، کتابداری و اجرای برنامه های فرهنگی تعطیل نبوده وکتابداران برنامه های مورد نظر را بستر فضای و به صورت الکترونیکی برگزار کردند.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه امسال با مشارکت صداو سیما پویش های مختلف کتابخوانی، معرفی کتاب، مسابقه نقاشی، دهمین جشنواره کتابخوانی در بستر فضای مجازی برگزار شده است افزود: بیش از 1700 اثر در بخش معرفی کتاب و مسابقه نقاشی به دبیرخانه این برنامه ها ارسال شده که قسمت قابل توجهی از این آثار از صداو سیمای مرکز این استان منتشر شد.

وی تصریح کرد: هم اکنون دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با معرفی کتاب هایی در حوزه کودک و نوجوان و بزرگسال و در بخش های مختلف مسابقات مکتوب در فضای مجازی، مسابقه نقاشی برای کودکان ، داستان نویسی، روزنامه کتاب،تهیه فیلم و کلیپ از داستانهای کتاب های معرفی شده و قالب های متنوع دیگر در حال برگزاری است و برگزاری این جشنواره تا نهم خردادماه ادامه خواهد داشت.

در ادامه این جلسه حمیده صادقی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان مشکین شهر، گزارشی از روند اجرای برنامه های فرهنگی به صورت الکترونیکی ارائه کرد و گفت: کتابدران با ایجاد کانال و گروه در بستر فضای مجازی شرایط شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی و همچنین منابع و قالب های جشنواره را معرفی می کنند.

در ادامه این جلسه فرهنگی اعضای جلسه به تبادل نظر در خصوص نحوه مشارکت در اجرای در برنامه های فرهنگی پرداختند و با اشاره به سابقه فرهنگی این شهرستان از آمادگی اعضای این انجمن در اجرای برنام های فرهنگی خبر دادند.