کد خبر: 40816
تاریخ انتشار: چهارشنبه, 02 بهمن 1398 - 08:56

داخلی

»

مطالب کتابداری

»

کتابخانه های عمومی

با حضور مسئولین ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان؛

جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی خوزستان برگزار شد

منبع : روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان
طی جلسه ای اعضای جدید شورای امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی خوزستان معرفی شدند.
جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی خوزستان برگزار شد

به گزارش لیزنا، جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی خوزستان با حضور منصور کوهی رستمی، مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین محسن ریسمان سنج، معاون اجتماعی و مطالبه گری ، ذالفقار کیانی، مدیر روابط عمومی ، اسکندری، معاون آموزش و رسانه ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان و دیگر اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی در دفتر مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان برگزار شد.

منصور کوهی رستمی، مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان با اشاره به پتانسیل بالای کتابخانه های عمومی در این حوزه، گفت: استان خوزستان دارای 228 باب کتابخانه عمومی است و کلیه کتابخانه های عمومی دارای بخش های متنوع کودک  تحت نظر 500 نفر کتابدار هستند.

وی افزود: برنامه های متنوعی فرهنگی در این بخش از جمله قصه گویی، نقاشی، شاهنامه خوانی و آشنایی با نماز و مفاهیم دینی اجرا می شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان ادامه داد: توسعه کتابخانه های عمومی در مناطق محروم و کم برخوردار باعث کاهش آسیب های اجتماعی است و ما توانسته ایم با راه اندازی 12 باب کتابخانه عمومی در مناطق محروم به این امر مهم دست پیدا کنیم.

رستمی یکی از تجربیات کتابخانه های عمومی در مسابقات کتابخوانی را برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی دانست و یادآور شد: سال گذشته 61 هزار خوزستانی در این مسابقه کتابخوانی شرکت کرده و یکی از بزرگترین تبلور فرهنگی در این استان اتفاق افتاده است.

اداره کل کتابخانه های عمومی با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکرخوزستان مسابقه کتابخوانی استانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» در بهمن ماه برگزار خواهد کرد.این مسابقه بصورت اینترنتی از طریق وب سایت www.samanpl.ir   و با جوایز ویژه برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: کتابخانه های عمومی میزبان فعالیت های فرهنگی ملی از جمله کارکردهای اجتماعی کتابخانه های عمومی، جشنواره فیلم های 100 ثانیه ای کتاب و کتابخوانی و راه اندازی کتابخانه دیجیتال در استان خوزستان است.

امر به کتابخوانی امر به معروف است و کتابخوانی خود یک امر به معروف است.

حجت الاسلام و المسلمین محسن ریسمان سنج، معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان در این جلسه گفت: هدف ما در این شورا تبیین اقناعی امر به معروف و نهی ازمنکر با انجام فعالیت های فرهنگی، پژوهش، تهیه فیلم کوتاه، استفاده از فضای مجازی و شناسایی معروفات و منکرات در جامعه و دستگاه ها است. امر به کتابخوانی امر به معروف است و کتابخوانی خود یک امر به معروف است که باید در این راستا اقداماتی صورت پذیرد.

وی افزود: دایره معروفات و منکرات در این ستاد باز شده و کار ما رشد نظارت اجتماعی و عمومی است به طوری که  معروفات توسعه پیدا کنند و منکرات در جامعه از بین بروند و این در صورتی است که روحیه امر به معروف و نهی از منکر را ترویج دهیم و به خود دستگاه توجه کنیم.

ریسمان سنج افزود: برنامه های اجرایی ما باید جذاب و براساس شناخت جامعه باشد و باید نظرت اجتماعی و عمومی جامعه را بالا را با اجرای فعالیت های فرهنگی بالا ببریم.

 

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با لیزنا، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود لیزنا را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
نام:
ایمیل:
* نظر: