کد خبر: 43593
تاریخ انتشار: دوشنبه, 30 فروردين 1400 - 12:13

داخلی

»

کتاب

مسابقه کتابخوانی به سوی نور برگزار می‌شود

منبع : روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه
فرهنگسرای اندیشه به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، مسابقه جدیدی را با محوریت کتاب «نماز و روزه راهی به سوی معبود» برگزار می‌کند.
مسابقه کتابخوانی به سوی نور برگزار می‌شود

به گزارش لیزنا، فاطمه جمالو، رئیس کتابخانه فرهنگسرای اندیشه از برگزاری مسابقه کتابخوانی «به سوی نور» به همت این فرهنگسرا خبر داد و گفت: ماه مبارک رمضان امسال، مقارن با روزهایی شده است که به دلیل برقراری قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی بیشتر در منزل و در کنار خانواده هستیم. این اتفاق باعث شده تا فرصت بیشتری برای مطالعه کتاب داشته باشیم. فرهنگسرای اندیشه با همکاری سایت کتابخوانی مسابقه جدیدی را برای این ایام درنظر گرفته است.

وی اضافه کرد: مسابقه کتابخوانی «به سوی نور» فرصت خوبی برای کتابخوانی دسته‌جمعی در ماه مهمانی پروردگار است که با هدف آشنایی بیشتر مخاطبین با معارف اسلامی و با محوریت کتاب «نماز و روزه راهی به سوی معبود» نوشته محسن سعیدیان طراحی شده است.

رئیس کتابخانه فرهنگسرای اندیشه ضمن معرفی بیشتر منبع مسابقه کتابخوانی «به سوی نور» گفت: این کتاب دارای دو بخش است؛ در بخش نخست کتاب، مطالبی درباره‌ اهمیت پایبندی به نماز که ستون دین است، بیان می‌شود؛ آداب و ارکان نماز، اثرات آن و فضلیت‌های نماز اول وقت با توجه به آیات قرآن و احادیث ذکر شده است. در بخش دوم به فضیلت‌های ماه رمضان و روزه، اثرات روزه‌داری و آداب آن براساس روایات و احادیث اشاره شده است.

براساس این گزارش، علاقمندان برای شرکت در این مسابقه و دریافت فایل کتاب به صورت رایگان به همراه سوالات می‌توانند به آدرس andisheh.farhangsara.ir مراجعه کنند. زمان ارسال پاسخنامه از 1 تا 20 اردیبهشت ماه است و شرکت‌کنندگان باید جواب صحیح را به صورت یک عدد 10 رقمی به سامانه 200018377 پیامک کنند.